WISC-R ve WISC-4 ZEKA TESTLERİNİN FARKI NEDİR? | İstanbul Eğitim Sertifika

WISC-R ve WISC-4 ZEKA TESTLERİNİN FARKI NEDİR?

WISC-R ve WISC-4 ZEKA TESTLERİNİN FARKI NEDİR?

WISC-R Zeka Testi ülkemizdeki en güvenilirliği ve geçerliliği en yüksek olan zeka testi olsa da günümüzde gelişen eğitim sistemi ve teknoloji karşısında yetersiz kalmaktadır. Değişen dönem ve gelişmeler ile bireylerin zeka yapılarında da değişim meydana gelmiştir. İki zeka testi arasında farklardan biri değerlendirme ölçeğinde yer alan zihinsel küme performanslarıdır. WISC-4 Zeka Testinin değerlendirme kısmında yer alan performans bölümleri daha detaylı bilgi içermektedir.

WISC-R ve WISC-4 Zeka testleri arasındaki en temel fark uygulanan yaş farkıdır. Takvim yaşı hesaplanarak uygulanan testlerde WISC-4 testinin yaş aralığı biraz daha genişletilmiştir. WISC-R Zeka testi 6 yaş 0 ay ve 16 yaş 0 ay yaş aralığında bulunan tüm bireylere uygulanabilmektedir. WISC-4 Zeka Testi ise 6 yaş 0 ay ve 16 yaş 11 olarak revize edilmiştir. Daha güncel ve değerlendirme noktasında daha detaylı bir testtir. Bireylerin zihinsel yapılarını ortaya koyarak genel zeka düzeyi, IQ seviyesi hakkında bilgi sağlamaktadır.

İstanbul Eğitim Sertifika olarak WISC-4 testi ile WISC-R Testinin farkı, WISC-4 ile WISC-R Testinin farkı nedir, WISC-4 ve WISC-R Testinin farkı, WISC-4 ve WISC-R Testinin farkları konusunda detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button