Beslenme Koçluğu Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Beslenme Koçluğu Eğitimi

Beslenme yaşamak için temel ihtiyaçlarımız içinde en önemlilerinden bir tanesidir. Sağlıklı beslenmek, öğün kontrolü sağlamak, besin çeşitliliğine dikkat ederek bünyemizin ihtiyacı olan her besini tüketmek hepimizin dikkat etmek istediği noktalardır. Beslenme koçları bireylerin doğru beslenmesini, sağlıklı yaşam sürmelerini hedefleyerek, yol gösterici olurlar.

Beslenme Koçu Nasıl Olunur ve Beslenme Koçları Ne İş Yapar?

Sağlıklı yaşam ve Beslenme Koçluğu sertifikalı eğitimi alan her birey beslenme koçu olarak hizmet verebilir. Bu eğitime diyetisyenler, koçluk alanı içinde yer alan kişiler, aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları gibi meslek alanlarının yanı sıra beslenme koçluğunu meslek edinmek isteyen herkes katılabilmektedir. Beslenme Koçluğu sertifikalı eğitim içeriğinde bireyin enerji ihtiyacı ve hesaplanması, temel beslenme ilkeleri, öğün ve menü planlama, beslenme yanlışları, sağlıklı besinler gibi pek çok önemli konu yer almaktadır. Eğitimi alarak uzmanlık yetki belgesine sahip olan kişiler özel hastanelerde, diyet merkezlerinde, özel spor ve koçluk merkezlerinde, özel okullarda ve sağlıklı yaşam ile ilgili hizmet veren merkezlerde görev alabilirler.

Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu eğitimi sonunda edinilen kazanımlar ile kişiler kendi hayatlarını, ailelerini, arkadaşlarını, çocukları ve hizmet vermek isterse kendisine gelen kişileri sağlıklı yaşam ve beslenmeye yönlendirecek donanıma sahip olacaktır.

Beslenme Koçluğu Sertifika eğitimini asekron sistem üzerinden 7/24 istediğiniz zaman ve yerde izleyebilirsiniz.

MEB onaylı BESLENME Koçluğu, Beslenme koçu Nasıl Olunur, Sağlıklı Yaşam ve BESLENME Koçluğu uzmanlık yetki belgesi, Beslenme Koçluğu Nedir, Bütünsel BESLENME Danışmanlığı eğitimi, Beslenme koçu ne iş yapar, BESLENME Terapisi Eğitimi, Online diyetisyenlik Eğitimi hakkında bilgi almak için lütfen bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (6)

 • Özge Şengel cevap

  merhaba bu kursu bitirdikten sonra bu sertifikayla kendi beslenme danışmanlığı merkezimizi açabiliyor muyuz?

  11 Ağustos 2021 , 16:00
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Merhabalar öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz.

   Evet bu sertifika ile merkez açabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için 0507 879 96 40 numaralı telefondan Eğitim Danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

   11 Ağustos 2021 , 16:06
 • Yasemin cevap

  Eğitimleriniz on line mı?

  22 Ocak 2021 , 10:56
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Evet eğitimlerimiz online hemde ofline olarak verilir. Eğitim tarihleri içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitime katılabilirsiniz. Eğitimi bitirdiğiniz zaman devlet üniversitesi üzerinden sertifikalandırırsınız aldığınız belgenizi E-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

   6 Nisan 2021 , 11:33
 • ipek cevap

  beslenme koçluğu sertifikası hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum.

  17 Ocak 2021 , 19:06
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Eğitimlerimiz online hemde ofline olarak verilir. Eğitim tarihleri içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitime katılabilirsiniz. Eğitimi bitirdiğiniz zaman devlet üniversitesi üzerinden sertifikalandırırsınız aldığınız belgenizi E-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

   6 Nisan 2021 , 11:36

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button