Oyun Terapisi Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun, çocukların duygu ve düşüncelerini ifade etmelerindeki en önemli yollardan bir tanesidir. İletişim kurmalarını, iç dünyalarını aktarmalarını sağlar. İç dünyası ve gerçek dünyanın etkisinin, dış dünyaya aktarılma şeklidir. Oyun terapi çocukların mutlu ve başarılı bir hayat sürmelerine yardımcı olan gelişimi destekleyen bir terapi yöntemidir. Oyun oynarken kullanılan materyaller ile çocuklar kendilerini daha iyi ifade etme imkanı bulurlar. Çocuklar duygu olarak biz yetişkinlerden farklıdırlar. Duyguları anlama, anlamlandırma ve olaylara bakış açıları çok yönlüdür. Bu yüzden yetişkin bireylere uygulanan yöntemler çocuklarda işe yaramayabilir. Benimsedikleri, alışkın oldukları bir oyun ortamı kendilerini ifade etmelerini kolaylaştırarak bu becerilerinin gelişimi sağlar. Oyun terapisi sertifikalı eğitimi sayesinde çocukların içinde bulundukları duygu dünyasını anlama, sosyal beceri gelişimi, zihin gelişimi, fiziksel hareketlerin gelişimi gibi pek çok noktada gelişim sağlanacaktır.

Grupla oyun terapilerinde çocukların içe kapanma, özgüven eksikliği, güven problemleri gibi noktaların çözüme ulaştığını da göreceksiniz.

Oyun terapisi sertifikalı eğitim programına aile danışmanları, özel eğitim öğretmenleri, psikiyatristler, psikologlar, çocuk gelişim uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, psikolojik danışmanlar, rehber öğretmenler, okul öncesi öğretmenleri, hemşireler ve doktorlar katılabilmektedir. Oyun terapisi uygulamalı bir sertifika programıdır. Bu eğitimi alan kişiler oyun terapisti ünvanına sahip olurlar.

Oyun Terapisi Sertifika eğitimini asekron sistem üzerinden 7/24 istediğiniz zaman ve yerde izleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button