YARATICI DRAMA | İstanbul Eğitim Sertifika

YARATICI DRAMA

Öğrenme, eğitimin en temel ve en önemli kavramlarının başında gelmektedir. En etkili ve kalıcı öğrenme şekli olarak da ‘yaparak-yaşayarak öğrenme’ pek çok eğitimci ve kuram tarafından önerilmektedir. Yaratıcı Drama bu öğrenme şekli için en etkili uygulama ve yöntemdir. Yaratıcı drama bir konu hakkında bir düşünceyi, bir fikri beden dili ile anlatmaktır. İçsel dünyanın dışa vurulmuş, düşüncelerin eyleme geçirilmiş hali olarak da ifade edebiliriz. Yaratıcı Drama ile birey önce düşünür sonra bir plan yapar ve bunlar sonucunda eyleme geçer. Bu süreçte yeni davranış ve duyguları öğrenerek benimserler.

Yaratıcı Drama Sertifikalı Eğitimi katılım ön koşulu bulunmayan, mesleki anlamda kendisine katkı sağlamak isteyen, bu alanda kendisini geliştirmek isteyen her bireyin katılabileceği bir eğitimdir. Eğitim içeriğinde iletişim ve etkileşim, duyulara yönelik çalışmalar, oyun ve yaratıcı drama ilişkisi, doğaçlama çalışmaları, hareket ses ve nefes egzersizleri, farklı mekanlarda yaratıcı drama çalışmaları gibi pek çok önemli ve temel bilgi yer almaktadır. Eğitim sonunda bireyler MEB bünyesinde kendi kurs ve egzersizlerini açabilir, özel kurum ve kuruluşlarda eğitim verebilir, anaokulu kreş gibi kurumlarda eğitici olarak görev alabilir, yaratıcı drama kulübü kurabilirler.
Yaratıcı Drama Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button