İnsan Kaynakları Uzmanlığı Hakkında Merak Edilenler | İstanbul Eğitim Sertifika

İnsan Kaynakları Uzmanlığı Hakkında Merak Edilenler

İnsan Kaynakları Uzmanlığı hepimizin duyduğu ancak tam tanımını bilmediğimiz bir alandır. Zihnimizde dönen birçok cevap vardır ancak bir o kadar da soru işareti. İnsan Kaynakları Uzmanlığı bizleri heyecanlandıran bir meslektir. Hadi gelin aklımızdaki o cevapları birlikte toparlayark, soru işaretlerini giderelim.

İnsan Kaynakları Uzmanlığı firmaların, şirketlerin insan kaynakları departmanında görev almak isteyen, bu alanda mesleki ve kişisel gelişimine devam etmek isteyen, içeriğinde yer alan uygulama ve diğer meleki bilgileri edinmek isteyen kişilerin hedeflediği bir meslektir. İnsan Kaynakları departmanının firmaların personel ihtiyacının karşılanmasını sağlamada önemli bir rolü vardır. İnsan Kaynakları Uzmanları firmanın iş gücünü yükseltmeyi hedefleyerek işe alım planı oluşturup uygularlar. Bu yüzden bir İK uzmanının kendisini işe alım konusunda geliştirerek sektöre adım atması beklenir. Aranan özelliklerden bir diğeri ise süreçli personel ile iletişim ve etkileşim halinde olacakları için güçlü bir iletişim kurma becerisidir.İnsan Kaynakları Uzmanları diksiyonu etkin, iletişimi güçlü ve iyi bir dinleyici olan bireylerden seçilmektedir. İK Uzmanlarının çalıştıkları firmayı iyi analiz etmeleri ve iş alanındaki hukuk bilgisine de sahip olmaları önemli olacaktır. Pek çok görevi olan bu uzmanların sorun çözme ve zor zamanlarda zor insanlar ile baş edebilme becerilenin de gelişmiş olması gerekmektedir.

İnsan Kaynakları Uzmanlarının bazı görevleri şunlardır;

  • Firmanın işe gücü alımını ve bu alımın devamlılığını sağlamak.
  • İşe alım olacağı süreçte başvuruyu hazırlamak ve gelen özgeçmişleri incelemek.
  • Firma personel adaylarını mülakata tabii tutmak.
  • Personel ücretlerini belirlemek ve bunlarla ilgili bordroları hazırlamak.
  • Eğitimler düzenlemek.
  • Personel çalışma saat ve düzenini bunun yanı sıra izin günlerini yönetmek.
  • Personelin performans değerlerdirmelerini yapmak vb.

İnsan Kaynakları Uzmanlığı sizin de kendi becerilenize uygun gördüğünüz ve gelişiminiz, gelecek yaşamınız için düşündüğünüz bir alan ise İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programı bu imkanı sizlere sunmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button