En İyi Zeka Testleri Eğitimi

Zeka testleri, akıl ve akıl yürütme becerilerinin seviyesini ölçmek için kullanılır. Zeka testleri genelde beynin farklı işlevlerini ölçmek için kullanılır. Beyin sadece düşünce ve hareket kabiliyetinden ibaret değildir. Motor becerileri, işlemleme hız ve diğer alanlarda da bazı yetenekler ölçülebilir. En iyi zeka testleri eğitimi alarak akıl ve ruh sağlığı uzmanları bilimsel tespit yapar. Zeka ölçeği olarak kullanılan zeka testleri, neredeyse yarım asırlık çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Binlerce kişi üzerinde denenmiş ve doğruluğunun tespiti için bazı testlerle de desteklenmiştir. Zeka testleri eğitimi alarak çocuklarda ve yetişkinlerde zeka seviyesi ve diğer becerileri ölçebilirsiniz. Zeka testleri;

 • Algı ve motor testleri
 • Kişilik testleri
 • Zeka testleri
 • Gelişim testleri

olarak ayrılır. En iyi zeka testleri eğitimi aldığınızda bu testlerin çoğunu uygulamayı da öğrenirsiniz. Ülkemizde en çok uygulanan testlerden biri Wısc- R zeka testidir. Wısc R zeka testi eğitimi, en çok satın alınan eğitimlerdir. Okul çağına gelmiş çocuklarda alt test grupları da olan birtakım testleri içerir. 6 yaş ile 16 yaş arasındaki çocukların zeka seviyelerini ölçen bilimsel testtir. 4 farklı kategoride çocuğun zekasını tespit eder. Zeka testi sonucuna göre de anne ve babalar çocuklarını uygun eğitimlere yönlendirecektir.

En iyi zeka testleri eğitimi almak isteyenler İstanbul Eğitim Sertifika ile iletişime geçebilir. 70 saatlik Wısc R zeka testi uzaktan eğitimle alınabilir. Eğitim sonunda üniversite onaylı Wısc R zeka testi eğitimi sertifikası verilir. Wısc R zeka testi eğitimi ile birlikte testin nasıl uygulanacağı ve raporlanacağına dair bilgiler de öğrenirsiniz. Zeka testleri uygulayıcısı olarak eğitim aldığınızda sonuçların doğru çıkma olasılığını da etkilersiniz. En iyi zeka testleri eğitimi bile alsanız testi uygularken yönergelere de dikkat edersiniz. Bu sayede testin sapma olasılığını da engellemiş olursunuz.

Zeka testleri ve diğer testler tek bir seferde doğru şekilde uygulanmalıdır. Defalarca yapıldığında testin doğruluğundan şüphe edilebilir. Hangi yaş aralığındaki çocuklar için uygulayacaksanız o alanda bilginiz olmalıdır. Yönergeleri takip ederek çocuğa testi uygulamanız gerekecektir.

En iyi zeka testleri eğitimi almak isteyenler şu testleri de göz ardı etmemelidir.

 1. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 2. Wısc 4 Zeka Testi
 3. Stanford Binet Zeka Testi
 4. Ankara Gelişim Tarama Testi

Sayılan bu testlerin her biri beynin ya da yeteneğin farklı bir noktasını ölçmek için vardır. Okul olgunluğu testi, çocuğun yaşıtları ile alacağı eğitimde zorlanıp zorlanmayacağını gösterecektir. İstanbul Eğitim Sertifika en iyi zeka testleri eğitimi alabileceğiniz kurumlardandır. Wısc R zeka testi uygulayıcı sertifikası ile zeka testi uygulayıcısı olarak çalışabilirsiniz.

 • Aile danışma merkezleri
 • Psikolojik danışma merkezleri
 • Hastane
 • Klinik
 • Danışmanlık hizmeti veren kurumlarda
 • Okullarda
 • Özel eğitim merkezlerinde
 • Akıl ve ruh sağlığı merkezleri

Zeka testleri uygularsınız. Testler eğitimi, uzaktan eğitimle de kolayca alınabilir. Aldığınız eğitimin kalitesi gayet iyidir. Üniversite ile birlikte programlar hazırlandığından bu alandaki en iyi zeka testleri eğitimi alırsınız. 1 aylık eğitim süresi boyunca sistem üzerinden derslere giriş yaparsınız. Dersleri tekrar edebildiğiniz gibi sınava da online olarak katılırsınız. Tatilinizi ve iş rutininizi bölmeden eğitim alabilirsiniz. Üniversite onaylı zeka testler uygulayıcı sertifikası ise üniversite kalitesinde ders aldığınızı gösterir. Sertifika sınavı sonrasında istediğiniz kurumda zeka testleri uygulayıcısı olarak çalışırsınız. Zeka testleri uygulayıcısı olmak isteyenler eğitim merkezi ile görüşüp detaylı bilgi alabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button