Montessori Eğitimi Veren Üniversiteler | İstanbul Eğitim Sertifika

Montessori Eğitimi Veren Üniversiteler

Eğitim modeli ne kadar iyiyse ülkenin gelişmişlik seviyesi o kadar yükselir. O yüzden de ülkeler ve ebeveynler en iyi eğitim modelini sürekli araştırır. Geçmişten günümüze kadar birçok eğitim modeli süregelse de en iyisi Montessori eğitimi olarak görülür. Çocuğu her yönden geliştirmesi bir yana yeteneklerini en iyi şekilde ortaya çıkarmasını da sağlar. Öğretmenler ve ebeveynler en iyi Montessori eğitimi alarak çocukları yetiştirebilir. Böylece yetişmiş ve kendini geliştiren bir nesil inşa etmek kolay olacaktır. Ancak bunun için ilk olarak Montessori eğitimi veren üniversiteler bulmak gerekecektir. Çünkü Montessori eğitimi bazı kürsülere bile konu olmuştur. Dolayısı ile de en iyi bilgiler akademik düzeyde olanlardır.

Montessori eğitimi veren üniversiteler eğitim içeriklerini bünyesinde çalışan eğitmenler ve akademisyenlerce hazırlar. Bu da eğitim kapsamının bir hayli genişlemesine neden olur. Teori bilgilerini akademik çalışmalar sonucunda elde edilen verilerle harmanlamak eğitimin başarı oranını artırır. Montessori eğitimi veren üniversiteler Montessori eğitimi konusunda hassas olduğundan çalışmalarını uygulama eğitimleri ile de devam ettirir. İstanbul Kariyer Polikliniği Montessori eğitimi veren üniversitelerden değildir. Yalnız devlet üniversitesi ile anlaştığından Montessori eğitimi veren üniversiteler ders içeriklerini kursa da verir. Anlaşma dahilinde eğitimler üniversitede hazırlanır. Uygulama ve süpervizyon eğitimi eşliğinde dersler anlatılır.

Montessori eğitimi veren üniversiteler içerisinde size her yönden en iyi şekilde eğitim sunacaklardan biri İstanbul Kariyer Polikliniği’dir. Montessori eğitimi sertifika ücreti makul olup ders içerikleri kalitelidir. Devlet üniversitesi onaylı sertifika programları olduğundan Montessori eğitimi sertifikası uluslararası akreditasyona sahiptir. Uluslararası geçerliliği olan Montessori eğitimi sertifikası birçok kurumda çalışırken size yardımcı olacaktır. Çocukların bilim, sanat, eğitim ve gündelik hayat ile iç içe olduğu eğitim modelidir. Her bir eğitim onları daha iyi şartlara getirmek için düşünülmüştür.

Montessori Eğitimi Nedir?

Maria Montessori tarafından geliştirilen bu eğitim çocuğun becerilerine uygun eğitim alması üzerine kuruludur. Ebeveynler Montessori eğitimi nedir konusunda meraklanıp araştırmaya girdiğinde en iyi eğitim modellerinden biri olarak seçildiğini görecektir. Montessori eğitim modelinde eğitim yaş aralığına göre modellenmiştir.

Sınıfın düzenini sağlamak çocuğun sorumluluğunda olması onlara bilinç aşılar. Kendi materyallerine sahip çıkması ve onların temizliğini yapmasından da sorumludur. Sosyalleşirken öğrenme imkanı da veren eğitimler arasındadır. Empati kurmak, hayvanları sevmek ve bitkiler ile yakından ilgilenmek çocukların aldığı eğitimlerdir.

Montessori eğitimi nedir araştırmasına girenler çocuklarına birçok erdemi bu eğitimin sağladığını öğreneceklerdir. Çünkü yardımlaşma ve ekip halinde hareket etme eğitimle kazandırılır. Sınıf içinde materyalleri çocuklar sırası ile inceler. Bu da çocuklarda sabır duygusunu büyük oranda pekiştirir. Beklemeyi bilen, sabrı öğrenen ve nitelikli yetişkinler olmaları için sayısız eğitim teknikleri kullanılır.

Çocuklar özgüvenli olmayı bildikleri gibi bağımsız hareket de edebilirler. Sorumluluk duygusu gelişen ve evcil hayvanların bakımını üstlenen çocuklar çok yönlü birey olabileceklerdir. Bitki yetiştiriciliğinden evin sorumluluklarını üstlenmeye kadar her bir eğitimin farklı amacı vardır. Montessori eğitimi veren üniversiteler verilecek dersleri çok iyi şekilde hazırlamıştır. Akademik düzeyde hazırlanan çalışma programı en iyi Montessori eğitmen eğitimleri olarak bilinir. Montessori eğitimi uygulayıcı sertifikası alıp çeşitli eğitim kurumlarında çalışmanıza da olanak sağlar.

  • Montessori okullarında
  • Okul öncesi eğitim kurumlarında
  • İlköğretim kurumlarında
  • Ortaöğretim kurumlarında
  • Gündüz bakım evlerinde
  • Çocuk oyun merkezlerinde   

Eğitim almanız size yeni iş alanları kazandırıp gelirinizi de artıracaktır. İş başvurusunda size yardımcı olacak ise Montessori eğitimi veren üniversitelerin verdiği belgedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button