En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimi

Koçluk yapmak ve başkalarının hayatına dokunmak için iyi eğitim almak gerekir. Yaşam koçu, her yönü ile bireyleri bulunduğu konumdan ruhen ve bedenen daha iyi bir pozisyona getirir. Yaşam koçluğu, bu alanda gerekli eğitimleri aldıktan sonra yapabileceğiniz meslektir. En iyi yaşam koçluğu eğitimi alarak;

 • Bireysel başarıyı artırabilirsiniz.
 • Danışanlarınıza kariyer planlaması yapabilirsiniz.
 • Zihinsel olarak desteklersiniz.
 • İletişim kurmayı öğretirsiniz.
 • Bireylerin sosyalleşmesini sağlarsınız.
 • Zamanı iyi yönetmesine yardımcı olursunuz.
 • Öfke ve stres kontrolünü sağlamayı öğretirsiniz.
 • Çözüm odaklı yaşamayı öğretirsiniz.

Yaşam koçları, etkisi giderek artan meslek grubudur. O yüzden de en iyi yaşam koçluğu eğitimi sayesinde yeni iş olanaklarına sahip olabilirsiniz.

İstanbul Eğitim Sertifika, yaşam koçluğu alanında seçenekli eğitimler sunar. Bu eğitimler;

 • Yaşam koçluğu eğitimi
 • Aile ve yaşam koçluğu sertifika programı
 • Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi

Sayılan 3 yaşam koçluğu eğitimi de uzaktan alınabilir. Eğitim seçenekleri içinden dilediğinizi seçip ders saati üzerinden eğitim görebilirsiniz. Yaşam koçluğu eğitimi 120 saat üzerinden verilir. Eğitim içeriğinde her türlü alan hakkında bilgi sahibi olursunuz. Ailenin her bir üyesi için kullanılacak yöntemler öğretilir. Çocuklarınızın başarı seviyesini de artıracak eğitimlerdendir.

Mutlu olmanız ve başarılı hayat sürmeniz sanıldığı kadar zor değil. En iyi yaşam koçluğu eğitimi ile yaşamınızdaki şartları iyileştirebilirsiniz. Maddi ve manevi açıdan daha rahat hayat sürmek için yaşam koçluğu eğitimi almalısınız. Bu eğitimler sizi her yönden geliştirecek ders saatlerinden oluşur. İstanbul Eğitim Sertifika, en iyi yaşam koçluğu eğitimi vermek dışında dersler de üniversite seviyesindedir. Buradan aldığınız sertifika programı sonunda size üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası verilir.

Yaşam koçu kimler olabilir diye merak edebilirsiniz. Bu alanda faaliyet göstermek isteyen herkes yaşam koçluğu eğitimi sonrasında çalışabilir. Yeni iş olanağı sağlamak dışında dilediğiniz zaman da çalışabilirsiniz. Yaşam koçu, insan yaşamına dair genel bir bilgi sahibi olan ve yol gösteren kişidir. Üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası aldığınız zaman bireysel danışmanlık hizmetleri de verebilirsiniz.     

Yaşam Koçluğu Sertifikası

Yaşam koçluğu eğitimi sonunda verilen yaşam koçluğu sertifikası, bu alanda çalışmanız için fırsattır. En iyi yaşam koçluğu eğitimi veren kurumları seçtikten sonra uzaktan eğitim alabilirsiniz. Çalıştığınız işten memnun değilseniz yaşam koçluğu yaparak hayatınızı kazanabilirsiniz. Hayata dair farkındalığınız olacağı için de kendinizi iyi hissedersiniz.

Yaşam koçluğu sertifikası, MEB onaylı ya da üniversite onaylı olarak alınabilir. MEB onaylı sertifika ile üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası alınan eğitim bakımından da farklıdır. En iyi yaşam koçluğu eğitimi aldıktan sonra birçok yerde çalışabilirsiniz.

 • Koçluk merkezlerinde çalışabilirsiniz.
 • Aile danışma merkezinde yaşam koçu olabilirsiniz.
 • Halk eğitim merkezlerinde ve belediye bünyesinde çalışabilirsiniz.
 • Okullarda yaşam koçluğu yapabilirsiniz.
 • MEB’e bağlı kurumlarda çalışabilirsiniz.

İş yaşamında belli bir kuruma bağlı olmak istemeyenler için ideal mesleklerdendir. İstanbul Eğitim Sertifika kursları içinde en çok talep gören eğitimlerdendir. Yaşam koçluğu sertifikası üniversite onaylı olarak verildiğinden iş başvurularında da avantaj sağlar. 120 saat sonunda üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası ile sayılan bu yerlere iş başvurusu yapabilirsiniz. Şartları sağladığınız takdirde kendiniz de koçluk merkezi açabilirsiniz.

En iyi yaşam koçluğu sertifikası uzaktan eğitimle bile verildiğinde sertifikanızda uzaktan ifadesi yer almaz. Sertifikanın üniversite onaylı olması da ayrıca avantaj sağlar. Aile ve yaşam koçluğu sertifikası ile yeni bir hayata başlayabilirsiniz.  

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button