Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Nereden Alınır? | İstanbul Eğitim Sertifika

Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Nereden Alınır?

Bütüncül psikoterapi eğitimlerinin teori ile birlikte uygulamalar ile desteklenmesi gerekir. Uygulama ve vaka örnekleri üzerinden 20’ye yakın psikoterapi yöntemi için çalışma yapılır. Psikoterapi tekniklerinin vakalarda nasıl ve ne şekilde uygulanacağı üzerinde durulan eğitimlerdendir. Bununla birlikte seanslarda zorlanıldığında yol gösterecek teknikler arasındadır. O nedenle bütüncül psikoterapi eğitimi almak için iyi bir kurs merkezine başvuru yapmak gerekir. Uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi nereden alınır bilmelisiniz. Eğitim içerikleri, sertifika kalitesi ve uygulamalı bütüncül psikoterapi teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Akademik düzeyde eğitim alırken sertifikanız da olur. Eğitim videosunun fazlalığı ders içeriklerinin ne kadar yoğun ve kapsamlı olduğunu gösterir. Farklı ekol ve tekniklerin en iyi şekilde uygulanabilmesi adına uygulamalı bütüncül psikoterapi yararlı olacaktır.

En iyi eğitimler içinde uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitiminin ayrı bir yeri vardır. Psikoterapi teknikleri, ruh sağlığı disiplinleri bir araya getirilmiştir. Toplu olarak alınan psikoterapi teknikleri ile akıl ve ruh sağlığı uzmanları başarılıdır. Çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılan psikoterapi tekniklerinin neredeyse hepsi uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi ile alınır. Davranış bozuklukları, nevrotik hastalıklar ve psikolojik sorunlar için çözüm bulmak çok daha kolaydır.

Panik atak, depresyon, şizofreni, obsesif kompulsif bozukluk, kaygı bozukluğu, fobi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu vb. hastalıklarda kullanılır. Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen ve görülmesi muhtemel her türlü psikolojik sorunda da kullanılabilir. Uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi nereden alınır merakında olanlar İstanbul Kariyer Polikliniği ile görüşebilir. Burada en başta;

 • Masal terapisi
 • Oyun terapisi
 • Bilişsel davranışçı terapi
 • Duygu odaklı terapi
 • Kum terapisi
 • Öyküsel terapi
 • Cinsel terapi
 • Varoluşçu terapi
 • Danışan merkezli terapi
 • Hippoterapi
 • Nefes terapisi
 • Şema terapi
 • Gestalt terapi
 • Bağımlılık terapisi
 • Transasiyonel terapi

Bunlar dışında da psikoterapi eğitimleri verilir. Sık kullanılan ve tedavide büyük etkisi olan sertifika programlarındandır. Üniversite kalitesinde eğitim programı ile uygulama ve süpervizyon eğitimleri alırsınız. Uygulama eğitimlerine ek olarak size yardımcı olacak çok sayıda süpervizyon eğitimi vardır. Böylece vakaları inceleyip daha fazla bilgi edinebilirsiniz.      

Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Sertifikası

Uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitiminin tek kazanımı ders içerikleri ve eğitim videoları değildir. Aynı zamanda uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi sertifikası da verilir. Ruh sağlığı uzmanlarının her yönden donanımlı olmasını sağlayacak ve uç vakalarda bile çözüm bulmasını kolaylaştıracak eğitimlerdir. 20 kadar eğitimi tek bir sertifika programı ile öğrenip sonrasında bunları kullanabilirsiniz. Düşünce ve davranışların değiştirilmesi, davranışsal bozuklukların tedavi edilmesi için bütüncül psikoterapi en iyi yöntemdir.

Devlet üniversitesi ile yürütülen çalışma sonucunda uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi sertifikası alabilirsiniz. Uluslararası akreditasyonu olan sertifika programları arasında sayıldığından yurt dışında da kullanırsınız. Uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi sertifikası her yerde kullanabileceğiniz sertifika programı olacaktır. İstanbul Kariyer Polikliniği ile iletişime geçmeniz ve uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi sertifikası almak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. E-devlet görünürlüğü olan uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi sertifikası uzmanlaştığınızı da gösterir. Danışanlarınız her psikoterapi tekniğini bilen ve soruna en kısa zamanda çözüm bulacak uzman ile görüşmek ister. Psikoterapi teknikleri ne kadar iyi kullanılırsa başarı oranı da yüksek olacaktır. Uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi sertifikası almak mesleğinize en iyi yatırımdır.

Uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi özel gereksinimli çocuklarda bile kullanılacak psikoterapi tekniklerini içerir. Her çocuk ve yetişkinde kullanılacak bütüncül psikoterapi teknikleri için iletişime geçebilirsiniz.   

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button