BESLENME KOÇU NASIL OLUNUR VE İŞ İMKANLARI NELERDİR? | İstanbul Eğitim Sertifika

BESLENME KOÇU NASIL OLUNUR VE İŞ İMKANLARI NELERDİR?

BESLENME KOÇU NASIL OLUNUR VE İŞ İMKANLARI NELERDİR?

Sağlıklı yaşam ve Beslenme Koçluğu sertifikalı eğitimi alan her katılımcı beslenme koçu unvanına sahip olarak pek çok kurumda hizmet verebilir. Bu eğitime diyetisyenler, koçluk alanı içinde yer alan kişiler, aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanlarının katılabileceği gibi beslenme koçluğunu meslek edinmek isteyen herkes katılabilmektedir. Bireyin enerji ihtiyacı ve hesaplanması, sağlıklı yaşam, temel beslenme ilkeleri, öğün ve menü planlama, beslenme yanlışları, sağlıklı ve faydalı besinler gibi konularda bilgi sahibi olarak koçluk için gelen bireylere daha doğru bir şekilde yardımcı olmaları amaçlanmaktadır. Bu alanda yetkinlik kazanan katılımcılar koçluk sürecini de daha etkin şekilde geçirebileceklerdir. Eğitimi alarak uzmanlık yetki belgesine sahip olan kişiler özel hastanelerde, diyet merkezlerinde, özel spor ve koçluk merkezlerinde, özel okullarda ve sağlıklı yaşam ile ilgili hizmet veren merkezlerde görev alabilirler.

Beslenme Koçluğu eğitimi sonunda kazanılan edinimler ile bireyler kendi hayatlarını, ailelerini, arkadaşlarını, çocukları ve hizmet vermek isterse kendisine gelen kişileri sağlıklı yaşam ve beslenmeye yönlendirecek donanıma sahip olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button