En İyi Resim Yorumlama Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

En İyi Resim Yorumlama Eğitimi

Çocukların kendini ifade etmesi kolay olmadığından ruh hallerini anlamak için bazı yöntemlerden yararlanılır. Oyun terapisi, kum terapisi, kukla terapisi ve diğer yöntemler onların ne hissettiğini gösterir. Resim yorumlama eğitimi de bunlardan biridir. Resim analizi ve yorumlama eğitimi, çocukların çizdiklerinden yola çıkarak bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Çocukların davranışları ve söylemleri ruh hallerine dair ipucu verir. Psikoterapi yöntemleri ve psikolojik teknikler ile çocuğun nasıl bir ruhsal durum içinde olduğu anlaşılabilir. Psiko-pedagojik açıdan resim yorumlama eğitimi ile tespit yapabilirsiniz. En iyi resim yorumlama eğitimi alarak akıl ve ruh sağlığı alanında yapılan çalışmaları da desteklersiniz.  

Çocukların zihin yapısı ve duyguları en iyi resim yorumlama eğitimi ile anlaşılabilir. Çizdikleri ağaç, çiçek, hayvan ve obje ile neler anlatmak istediğini bilirsiniz. Çizgilerin kesikliği ya da uzunluğu, objelerin birbirine göre konumu da anlaşılabilir. İstanbul Eğitim Sertifika ile görüşüp en iyi resim yorumlama eğitimi alabilirsiniz. 60 saatlik çocuk resim analizi ve psikolojik resim testleri paketi eğitimi verilir. En iyi resim yorumlama eğitimi almak istiyorsanız eğitim içeriklerini detaylı olarak araştırın. 60 saatten az resim yorumlama eğitimi, bazı alanlarda eksik bilgi sahibi olmanıza neden olur.

En iyi resim yorumlama eğitimi aldıktan sonra bazı kurumlarda çalışabilirsiniz. Bu sayede danışman sayınız artacağı gibi çocukların yaşadığı sorunları da öğrenebilirsiniz.

 • Hastanelerde
 • Danışmanlık merkezlerinde
 • Aile danışma merkezlerinde
 • Akıl ve ruh sağlığı kliniklerinde
 • Özel eğitim kurumlarında
 • Okul öncesi kurumlarda    

En iyi resim yorumlama eğitimi, sizin daha iyi danışmanlık vermenizi sağlar. Çocuk psikolojisi ve çocuk pedagojisi hakkında daha geniş kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

En iyi resim yorumlama eğitimi ile;

 1. İstismar ve şiddet söz konusu ise tespit edebilirsiniz.
 2. Ailede yaşanan huzursuzluklar ile çocuğun nasıl etkilendiğini görebilirsiniz.
 3. Okul döneminde yaşanan sorunları anlayabilirsiniz.
 4. Kardeş kıskançlığı ve alt ıslatma sorunlarının nedenlerini bulabilirsiniz.
 5. Çocuk psikolojisi alanında başarılı olursunuz.

Bu sayılanlar örnekleme olup resim analizi ve yorumlama eğitimi kazanımlarını zaman içinde görebilirsiniz. Danışmanlık hizmeti verirken etki alanınızı da genişletebilirsiniz. Resim analizi ve yorumlama eğitimi kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Danışmanlıklarında ve kendi alanında kullanacak herkes bu eğitimi alabilir. İstanbul Eğitim Sertifika ile iletişime geçip resim yorumlama eğitimi kimler alabilir sorusunun cevabını alabilirsiniz.

Resim Analizi Ve Yorumlama Eğitimi

Resim analizi ve yorumlama eğitimi, bilinmeyen ve soru işareti olarak kalan konuların aydınlatılmasında rol oynar. Resim analizi ve yorumlama eğitimi, 1 aylık süre boyunca uzaktan eğitim şeklinde alınabilir. Uzaktan eğitimlerin en büyük avantajı, fazladan masraf ödemek zorunda kalmazsınız. Sizin her zaman daha nitelikli olmanıza yardım eder.

Resim analizi ve yorumlama eğitimi, çocukların ruh ve zihin dünyalarına dair birçok konuyu öğrenmenizi sağlar. Resim analizi ve yorumlama eğitimi sayesinde çocuk psikolojisi alanında da ilerleme kaydedebilirsiniz. İstanbul Eğitim Sertifika tarafından alacağınız resim analizi ve yorumlama eğitimi, travmatik olayların da çözümlenmesine yardımcı olur. Çocuklar sadece yaşadıklarından ötürü ruhsal travma geçirmez. Bazı ruhsal sorunlar da onları travma yaşamaya iter. Çocuklarda görülen;

 • Şizofreni
 • Kaygı bozukluğu
 • Duygudurum bozukluğu
 • Panik atak
 • Anksiyete
 • İçe dönüklük

gibi sorunlar resim analizi ve yorumlama eğitimi teknikleri ile desteklenebilir. Böylece sorunun nasıl boyutta olduğunu da gözlemleyebilirsiniz.

Anne ve babası ile ilişkileri, yaşadığı şiddet ve okulda uğradığı akran zorbalığı da bu sayede ortaya çıkabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button