MONTESSORİ EĞİTİMİ ÇOCUĞA NE KAZANDIRIR?

Montessori Eğitimi çocuğa ve çocuğun yeteneklerine özel hazırlanan pedagojik bir eğitimdir. Çocukların gelişim süreçlerinde kendi yetenek ve becerilerini keşfetmeleri süreci etkileyen en önemli noktalardan bir tanesidir. Montessori Uygulayıcı Eğitimi çocukların farklı yaş grupları ile birlikte eğitim görmesini de sağlamaktadır. Eğitime katılım için ön koşul bulunmamaktadır. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen, mesleki alanda becerilerini yükseltmek isreyen her birey katılabilmektedir.

Montessori Uygulayıcı Eğitimi, Montessori Uzmanlık Eğitmenlik Eğitimi ve Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası temelde çocukların kendi yetenek ve gizil gücünü uyandırması yer almaktadır. Montessori Yaklaşımı kişiliğin oluşumu üzerinde duran bir eğitim metodudur. Bu eğitim ve Montessori etkinlikleri ile çocukların özgür iradelerini kullanabilmekten, hatalarını fark ederek kontrolünü sağlayabilmekten, sosyal ilişkilerini kendilerinin kurmasından, yaptıkları faaliyette disiplini sağlayabilmekten, çevrelerini düzenli, temiz tutmaktan hoşlandıkları gözlemlenmiştir.

Montessori Eğitimi başlıklı yazımızı Blog kısmından okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Montessori Uygulayıcı Eğitimi, Montessori Uzmanlık Eğitmenlik Eğitimi, Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası, Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası Uzaktan Eğitim, Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası Online Eğitim, Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası Veren Yerler

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button