Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Aile Danışmanlığı Sertifikası | İstanbul Eğitim Sertifika

Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Aile Danışmanlığı Sertifikası

“Aile danışmanlığı nedir?”, “Devlette aile danışmanlığı”, “Aile danışmanlığı iş ilanları”, “Aile danışmanı nasıl olunur?”, “Aile danışmanlığı başvurusu”, “Sosyal Hizmetler aile danışmanlığı nedir?”, “Aile danışmanlığı sertifikası alanlar”, “Aile danışmanı ne iş yapar?”, “Aile danışmanlığı türleri”, “Aile danışmanlığı süreci”, “Aile danışmanlığı kuramları”, “Aile danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler”, “Aile danışmanlığı sertifikası İstanbul”, “Aile danışmanlığı sertifikası Kocaeli”, “YÖK onaylı aile danışmanlığı sertifikası” arama ve sorularınız cevapları İstanbul Eğitim Sertifika ’da…

Aile Danışmanlığı Nedir?
Aile danışmanlığı toplumun en temel birimi olan aileyi, aile bireyleri arasındaki ilişkiyi inceleyerek çözüme ulaştırmayı amaçlayan bir danışmanlık türüdür. Ülkemizin farklı bölgelerinde hem Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü’ne (SHÇEK) bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumlarının ihtiyaç duyduğu “aile danışmanı” yetiştirmektir. Kursu başarı ile tamamlayan bireyler hem SHÇEK’ne bağlı aile danışma merkezlerinde hem de özel aile danışma merkezlerinde “aile danışmanı” olarak çalışabileceklerdir. Program Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 4 Eylül 2012 tarihli resmî gazetede 28401 sayılı yönetmelik üzerinden yapılan ve onaylanan son yönetmenliğe göre hazırlanmış tüm kurumlarda geçerli bir programdır.
Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitimi 7 meslek grubunun katılabildiği bir eğitimdir.

Bu meslekler;
• Psikologlar
• Sosyologlar
• Psikolojik Danışmanlar
• Çocuk Gelişimi Uzmanları
• Sosyal Hizmet Uzmanları
• Doktorlar
• Hemşirelerden oluşmaktadır.

Aile Danışmanlığı Eğitimi ile ilgili bilgi ve
kayıt için 0 507 879 96 40 ile iletişime geçebilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim’in içeriğinde aile danışmanlığı kuramları, aile danışmanlığında temel kavramlar, psikolojik testler eğitimi, aile danışmanlığı teknikleri, çocuk görüşme teknikleri, vaka formülasyonu, oyun terapisi ve cinsel terapi eğitimi, hukuki boyutları ile aile sorunları ve adli süreç, çözüm odaklı terapi, aile danışmanlığında süpervizyon ve daha pek çok önemli temel nokta yer almaktadır.
Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitimi sonunda yetkinlik kazanmış nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Eğitimi tamamlayan bireyler, özel aile danışma merkezi açabilir ya da özel aile danışma merkezinde çalışabilirler. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü’nde, SHÇEK’e bağlı aile danışma merkezlerinde, özel kurumlarda ve bireysel kliniklerde görev alabilirler.
Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim programı online asenkron sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button