560 Saatlik Hasta Ve Yaşlı Bakım Sertifikası

Eğitimler içerisinde 560 saatlik hasta ve yaşlı bakım derslerinin olduğu nadir sertifika programlarındandır. 560 saatlik hasta ve yaşlı bakım sertifikası alıp aktif çalışmak çok daha kolaydır. Zorda kalındığında hasta bakım sertifikası olmayanlar işe alınsa da aslında kurumsal yerler sertifikayı başvuru şartı yapar.

560 saatlik hasta ve yaşlı bakım sertifikası alanlar hasta ve yaşlıların bakımının üstesinden gelir. 560 saat eğitim içeriğinde bakıma muhtaç kişilerin fiziksel ve ruhsal yönden rahatlığı sağlanır. Verilen ilaçların nasıl kullanacağı, ilaç alım periyotlarının ayarlanması gibi işlemleri yapar. Hastanın sağlığını ve hijyenini yakından takip edecek eğitimler verilir.  560 saatlik hasta ve yaşlı bakım sertifika programı ile şu konularda eğitim alırsınız;

 • Hasta ve yaşlıların bakımının, hijyeninin sağlanması ile yaşadığı yerde hijyen ortamı oluşturulması
 • Hasta ve yaşlıların yemek ve beslenme düzenlerinin kontrol edilmesi, yiyemeyeceği gıdalardan uzak tutulması
 • Hasta ve yaşlıların ilaçlarının uygun periyotlara göre verilmesi
 • Hasta ve yaşlıların ruhsal yönden desteklenmesi
 • Temel sağlık ve ilk yardım eğitimlerinin alınması
 • Hasta bakıcı ve yaşlı bakıcı olarak dikkat edilmesi gereken konular
 • Hasta, yaşlı kimselere nasıl davranılacağı hakkında dersler
 • İletişim becerilerini geliştirecek eğitimler
 • Yiyeceklerin ve içeceklerin hastaya iyi gelecek şekilde hazırlanması

560 saatlik hasta ve yaşlı bakım sertifikası aldığınızda bu konular ve daha fazlası hakkında bilginiz olur. Mesleki yeterliliği sağlayacak eğitimlerden olması iş bulmanızı da kolaylaştırır. Hasta ve yaşlı bakım eğitimi profesyonel hasta bakıcı ve yaşlı bakıcı olacaklarca alınır. Kurumsal firmalarla çalışmak yasal haklarınızı en iyi şekilde almanızı kolaylaştırır. İşinizi çok iyi yapıp başarılı olduğunuz sürece uzun yıllar kurumda çalışma şansınız da vardır. Bu bilgiler sadece kurumda çalışmanızı sağlamaz. Aynı zamanda evde yatılı hasta bakıcı veya yaşlı bakıcı olmanızı da kolaylaştırır. Sevdiklerine önem veren kişilerle çalışırsınız.

Evde hasta bakıcılığı, rehabilitasyon merkezlerinde, huzur evi ve bakım evlerinde çalışabilirsiniz. Aktif çalışma hayatına katılacaklar bu sertifika programı ile dilediğini gerçekleştirebilir. Çalıştığınız işten memnun değilseniz hasta bakımı sertifikası alma şartları yerine getirildiğinde bu alanda iş bulursunuz.

Hasta Bakımı Sertifikası Alma Şartları

Hasta bakımı sertifikası veya yaşlı bakımı sertifikası da denilen belge ile iş başvurusu yapmanız kolaydır. Bazı firmalar ve kurumsal işletmeler hasta bakımı sertifikasını başvuru şartı olarak özellikle ister. 560 saatlik hasta ve yaşlı bakım sertifikası alanların işindeki başarısı göz önüne alındığında kurumlarca öncelik şartıdır. Hasta bakım sertifikası alma şartları yerine getirilip aktif olarak çalışabilirsiniz.

Hasta bakım sertifikası alma şartları olarak;

 • Okur yazar olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Hasta ve yaşlı bakımı yapabilecek yeterliliğe sahip olmak
 • Hasta ve yaşlı bakım eğitimi almak

Hasta bakım sertifikası alma şartları gerçekleştirildikten sonra eğitimlere devam etmelisiniz. Sertifika sınavından başarılı olanlar hasta ve yaşlı bakım sertifikası almaya hak kazanır. Hasta bakım sertifikası İstanbul Eğitim Sertifika farkı ile alındığında kazanımlarınız yüksektir. Devlet üniversitesi ile birlikte hareket ederek eğitim içerikleri hazırlar. Kaliteli eğitim şartını gerçekleştirdiği için de 560 saatlik hasta ve yaşlı bakım sertifikası üniversite tarafından kurs sonunda gönderilir. Devlet üniversitesi onaylı hasta ve yaşlı bakım sertifikası alacaksanız önceliğiniz bu eğitim kurumları olsun. Devlet üniversitesi onaylı hasta ve yaşlı bakım sertifikası Almanya’da geçerli sertifikalar arasındadır. YÖK denkliği olduğundan yurt dışında da hasta bakıcı ve yaşlı bakıcı olarak çalışırsınız.    

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button