WISC-R Zeka Testi Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

WISC-R Zeka Testi Eğitimi

WISC-R zeka testi bireylerin zihinsel aktivitelerini ölçmek amacıyla uygulanan bireysel zeka testidir. Ülkemizde geçerliliği ve güvenilirliği en yüksek olan zeka testlerinden bir tanesidir. WISC-R 6 sözel 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşur ve sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere 3 kategoride zeka değerlendirme sonuçları çıkmaktadır.

WISC-R Zeka Testi Kimlere Uygulanabilir?

6-16 yaş aralığında bulunan bireylere uygulanabilmektedir. Test yönergesine uygun bir şekilde test soruları bireye yöneltilerek cevaplanması istenir. Bu yaş aralığında bulunan bireylerin zihinsel performansları ölçülerek IQ puanı ortaya çıkarılır.

WISC-R zeka testi eğitimini alan bireyler değerlendirme ve raporlama yeteneğine sahip olmaları, yeterliliklerinin olması sağlanır. Bu eğitim sonunda bireyler uygulayıcı sertifikaya sahip olacaktır.

WISC-R Zeka Testi Sertifikalı Eğitimini Kimler Alabilir?

WISC-R zeka testi eğitimini aile danışmanları, özel eğitim bölüm öğrencileri ve mezunları, psikologlar, çocuk gelişimi bölümü, okul öncesi bölümü ve psikolojik danışmanlar alma hakkına sahiptirler. Yüksek Lisans mezunları, bu bölümlerin son sınıf öğrencileri ve yüksek lisans ya da doktorası psikoloji, psikolojik danışmanlık olan bireyler de WISC-R zeka testi sertifikalı eğitimine katılabilirler.

Eğitim içeriğinde raporlama ve değerlendirme yetkinliği kazandırma, yönergelerin ve alt testlerin nasıl uygulanacağı, gerçek bireylere uygulanarak yapılmış testler üzerinden puanlama ve raporlama çalışmaları, testin sonunda yer alan zeka bölümünün değerlendirilmesi gibi pek çok önemli nokta yer almaktadır.

WISC-R Zeka Testi Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

İstanbul Eğitim Sertifika olarak uzaktan eğitim yüzdeyüz öğrenme garantili sertifika programlarımız arasında; WISC-R Eğitimi 2020, Online WISC-R Eğitimi, ÜNİVERSİTE onaylı Wisc-R Eğitimi, WISC-R Uzaktan eğitim, Wisc-R Eğitimini Kimler Alabilir, WISC-R Eğitimi TPD, wisc-r testi eğitimi kim psikoloji, WISC-R Eğitimi Ankara vardır. Lütfen bilgi için bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (4)

 • ismail özegemen cevap

  merhaba wisch r eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum

  15 Kasım 2021 , 17:46
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Merhabalar İsmail Bey
   0507 879 96 40 numaralı telefon numaramızdan eğitim danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

   15 Kasım 2021 , 19:08
 • Bülent YILDIRIM cevap

  14 yaşındaki oğlum için Ankara’da test yapma imkanı var mı?
  Ücreti ne kadar?

  25 Temmuz 2021 , 20:56
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Merhabalar Bülent bey
   Biz eğitim veren bir kurumuz malesef böyle çalışmalar yapmıyoruz.

   26 Temmuz 2021 , 10:45

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button