İşaret Dili Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

İşaret Dili Eğitimi

İşaret Dili Nedir?

İşaret dili işitme engeli bulunan bireylerin el hareketlerini, jest ve mimiklerini kullanarak birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlayan beden dilinin kullanıldığı bir dildir. Görsel bir iletişimdir. İşitme engeli olan ve işitme engeli olmayan bireylerin arasındaki iletişim köprüsüdür. Duygu ve düşüncelerini ifade etme yöntemidir. Her ülkenin kendine özgü bir işaret dili bulunmaktadır. Her işaret dilinin kendine özgü kuralları bulunduğu gibi her duygu ve kavram için kullanılan semboller de farklılık göstermektedir.

İşaret Dili Eğitimini kendini geliştirmek isteyen herkes alabilir. Ülkemizde çok sayıda bulunan işitme engelli bireyler ile iletişim yeteneği kazandırır. İşaret Dili Sertifikalı Eğitim’i ülkemizde geçerliliği olan işaret dili öğretilerek işitme engelli bireylerin yaşadığı durum ve zorlukları anlamak, onlara yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

İşaret Dili Sertifikalı Eğitimi sonunda katılımcılar Halk Eğitim Merkezleri’nde işaret dili kursu verebilirler. Noterlerde yeminli tercüman olarak ve adliyelerde işaret dili bilirkişi olarak hizmet verebilirler.( İşitme engelli birey müracaat ettiği zaman)Belirli dernek ve sivil toplum kurulularında düzenlenen projelere katılım sağlayabilirler.

İşaret Dili Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

İstanbul Eğitim Sertifika olarak uzaktan online eğitimle %100 öğrenme garantili, mebde geçerli, devlet üniversitesi onaylı işaret dili eğitimi sertifikası ve diğer İşaret Dili Eğitimi, Halk Eğitim işaret dili sertifikası ne işe yarar, İşaret Dili Uzaktan Eğitim MEB Onaylı, Online İşaret Dili Eğitimi, İşaret Dili Eğitimi veren üniversiteler, İşaret Dili Eğitimi Uzaktan Eğitim, İşaret Dili öğren konularında araştırma yapanlar lütfen bilgi için bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button