OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİNİN FAYDALARI | İstanbul Eğitim Sertifika

OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİNİN FAYDALARI

Oyun Terapisi çocukların içsel dünyalarında yer alan duygu ve düşünceleri ifade etmeleri için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Yaşadıkları olaylar sonucunda duyguları ile başa çıkmayı kendilerini etkili bir şekilde ifade edebilmelerini, kendi çözümlerini bularak sorumluluk alabilmelerini amaçlamaktadır. Oyun terapisinin faydaları çocuklar için çok fazladır. Grupla oyun terapisinde çocuklar topluluk içinde kendilerini ifade etmeyi, takım çalışmasını, empati duygusunu, duygularını ifade etmeyi, kendilerine ve çevrelerine saygı duymayı öğrenmektedirler. Oyun Terapisi Eğitimi katılımcıları eğitim sonunda kazandıkları bilgi ve yetkinlikleri hem mesleki anlamda çocuklara aktarırken hem de kendi özel yaşantılarında, kendi çocuklarına aktarabilir, gelişimlerinde önemli rol oynayabilirler. Eğitimde oyun, oyuncaklar ve oyun terapisi kitabı gibi materyaller ile yaşlara göre oyun tercihleri, terapi sürecinin nasıl işleneceği şeklinde pek çok nokta yer almaktadır.

Oyun Terapisi Sertifika Uzaktan Eğitim Programına katılan bireyler eğitim sonunda özel eğitim merkezlerinde, özel danışmanlık merkezlerinde, anaokulu ve kreşlerde, çocuk atölyelerinde ve hastanelerde hizmet verebilmektedirler.

‘Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı’, ‘Oyun Terapisti Nasıl Olunur’ gibi sorularınız için Oyun Terapisi Eğitimi adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

İstanbul eğitim sertifika olarak uzaktan online eğitimle %100 öğrenme garantili devlet üniversitesi onaylı sertifika veriyoruz. Oyun terapisi faydaları, Oyun terapisi makale, Oyun Terapisi Fiyatları, Oyun Terapisi Nedir, Deneyimsel oyun terapisi Nedir, Oyun Terapisi Eğitimi, Kimler oyun terapisti olabilir konularında bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button