Masal Terapisi Eğitimi

Masal terapisi çocukların kendilerini, ihtiyaçlarını ve duygularını masal ve hikaye yoluyla aktarmasına yardımcı olan bir öğrenme metodudur. Masal terapinin amacı problemlerin asıl kaynağını bularak çözüm yoluna yönlendirmedir. Teröpotik amaçlı çocuk ve yetişkinlere uygulanan, çocukların kelimeler yerine masallar aracılığıyla kendilerini, iç dünyalarını ifade etmelerini sağlayan bir yöntemdir.

Masal Terapisi Eğitimi Nedir?

Masal terapisi metodunu öğreten, çocuk ve masal arasındaki bağı ve masal tekniklerini aktaran bir eğitimdir. Eğitim sonunda katılımcılar “Masal Terapisti” olarak hizmet vermeye başlayabilirler. Eğitimli bir masal terapistinin yönettiği oyun içinde çocuklar daha yaratıcı olacak ve kendilerini daha iyi ifade edebileceklerdir. Masal terapi ile ortaya çıkan problemlere daha sağlıklı çözümler bulacaklardır.

Masal Terapisi Sertifikalı Eğitimine doktorlar, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, pedagoglar, psikiyatrlar, özel eğitim ve çocuk gelişimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, sınıf ve rehber öğretmenler, okul öncesi bölüm mezunları, kreş personeli ve bu bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabilir.

Masal Terapisi Sertifikalı eğitimi sonunda belediyelerde, hastanelerde, özel danışmanlık merkezlerinde, anaokulu ve kreşlerde masal terapisti olarak hizmet verebilirler. Eğitim sonunda kendi kazanımları da çok fazla olacaktır. Kendine saygı duyma, sorumluluk alma, problemleri çözme becerisinin gelişimi gibi pek çok noktada kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Masal Terapisi Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

İstanbul Eğitim Sertifika olarak uzaktan online eğitimle öğrenme garantili, MEB’de geçerli, Devlet Üniversitesi Onaylı sertifikalarımız arasında; Masal Terapisi Eğitimi Sertifikası, Masal terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar, Masal Terapisi Eğitimi Nedir, Masal Terapisi Eğitimi Ankara, Masal ANLATICILIĞI Eğitimi, Masal ANLATICILIĞI Eğitimi Adana vardır. Lütfen bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button