AKIL ZEKA OYUNLARI VE SATRANÇ EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİNİN ÇALIŞMA OLANAKLARI

AKIL ZEKA OYUNLARI VE SATRANÇ EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİNİN ÇALIŞMA OLANAKLARI

Akıl Zeka Oyunları kişilerde etkili ve kalıcı öğrenmeyi amaçlayan bir metottur. Uygulamalı dersler ve aktiviteler içerin Akıl Zeka Oyunları bireyleri pasif durumdan çıkararak hareketli bir yapıya yönlendirmektedir. Öğrenme düzeylerini arttırıcı etkiye sahip bir eğitimdir.

Çalışma olanakları MEB’in yılında seçmeli ders olarak açmasından sonra daha da artmış bir eğitimdir. MEB müfredata bu dersi ekleyerek sayısal zekanın gelişimi hedeflemiştir. Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikalı Eğitimini alan bireyler eğitim kurumlarında başlatılan ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi üzerinden egzersiz açabilirler. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri kapsamında egzersiz açma hakkına sahip olabilirler. Akıl zeka oyunu kulübü kurarak bu alana ilgisi ve becerisi olan kişiler ile etkileşim içinde bulunabilirler. Eğitmenlik eğitimi ile kendileri eğitim verebilirler. Halk Eğitim Merkezleri üzerinden ya da kendi Akıl Zeka Oyunları kurslarını açabilirler. Bu kurumlarda eğitmen olarak hizmet verebilirler.

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikalı Eğitimine katılan katılımcılar akıl yürütme, strateji gelişimi, sayısal zeka, görsel düşünme, hafıza teknikleri, yaratıcılık ve sıra dışı düşünme konusunda yetkinlik kazanarak bunları çocuklara aktarabileceklerdir.

İstanbul Eğitim Sertifika kurumu olarak uzaktan online eğitimle %100 öğrenme garantili, devlet üniversitesi onaylı sertifika programlarımız ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu MEB, Akıl ve Zeka Oyunları sertifikası MEB onaylı, İSMEK Akıl ve Zekâ Oyunları, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği sertifikası, Zeka Oyunları Kursu MEB 2020, Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi meb, Sözel zeka oyunları, Yıldız Teknik Üniversitesi AKIL ve zeka OYUNLARI konusunda bilgi için bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • NURŞEN SAKALLI cevap

  AKIL ZEKA OYUNLARI VE SATRANÇ EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİNİN OLMAK İÇİN EĞİTİM ALMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  8 Ekim 2021 , 11:53
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Merhabalar Nurşen hanim eğitim danişmanlarimizla iletisime geçebilirsiniz. Size gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardir iletisim numaramiz 0537 369 1741

   8 Ekim 2021 , 14:44

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button