MMPI Testi Nedir | İstanbul Eğitim Sertifika

MMPI Testi Nedir

MMPI (MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ)

MMPI Testi Nedir?

MMPI testi kapsamlı bir kişilik testidir. Bireylerin karakteristik ve kişilik özelliklerini, toplumsal uyumunu objektif olarak ortaya koymayı amaçlayan bir ölçektir. Testin en önemli özelliği kişilik bozukluklarını ölçümleyerek, ortaya çıkarmasıdır. İşe alımlardan önce kullanılabileceği gibi evlenmek isteyen çiftlerin birbirlerine uyumlarını görmesi açısından da kullanılabilmektedir. 566 sorudan oluşan MMPI testi gerek görüldüğünde 16 yaş ve üzeri bireylere uygulanmaktadır. MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi psikiyatri kliniklerinde pek çok tanı konmak için kullanılmaktadır. Depresyon, psikotik sapma, hipokondriazis (hastalık hastalığı), kadınlık-erkeklik (cinsel tercih), paranoya gibi rahatsızlıkların tanısında kullanılmaktadır.

MMPI Testi Sertifikalı Eğitimi sonunda katılımcılara testi yorumlama ve raporlama yetkinliği kazandırmayı hedeflemektedir. Eğitim içeriğinde 10 alt test ve 3 geçerlilik skalasından oluşan testi uygulama, verileri yorumlamak, kişide tespit edilen psikolojik bozukların tanısını koyarak, bu yönde çözüm süreci başlatmak gibi pek çok nokta yer almaktadır. MMPI Kişilik Testi Eğitimi’ne psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, psikoloji yüksek lisans ve doktora mezunları, bu alanları okuyan öğrenciler katılabilmektedirler. MMPI Kişilik Testi Sertifikalı Eğitimi sonunda katılımcılar özel kurumlarda, danışmanlık merkezlerinde, hastanelerde, özel kliniklerde, adalet bakanlığı bünyesinde hizmet verebilirler.

MMPI Testi Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button