WISC-R ZEKA TESTİ KİMLERE UYGULANABİLİR? | İstanbul Eğitim Sertifika

WISC-R ZEKA TESTİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

WISC-R ZEKA TESTİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

WISC-R Zeka Testi bireysel zihinsel becerilerini ölçmek amacıyla kullanılan bir ölçektir. 6 sözel ve 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşan WISC-R Zeka Testi, ülkemizde geçerliliği ve güvenilirliği en yüksek olan zeka testidir. Çocuk üniversiteleri ve bazı okullar öğrenci kabul ederken WISC-R Zeka Testi ile öğrenci kabul etmektedir.

6-16 yaş aralığında bulunan bireylere yapılabilmektedir. Test soruları bireylere sorularak, cevaplamaları istenmektedir. WISC-R Zeka Testi Sertifikalı Eğitimine katılan katılımcıların yorumlama ve raporlama yetkinliğine sahip olmaları amaçlanmaktadır. 3 alt başlıkta hesaplanan test sonucunda bireyin IQ seviyesi ölçülmektedir. Pek çok noktada uygulayıcıya ipuçları vermektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button