En Uygun Fiyat

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi

  • Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi Kursu
  • 120 Saatlik Üniversite Onaylı Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi Sertifikası
  • Ayrıntılı Bilgi İçin
    Hemen Ara 0537 369 17 41

Açıklama

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi, yataklı ve ayakta tedavi kurumları ile ağız ve dış sağlığı merkezlerinde sterilizasyon ve dezenfeksiyon hizmetlerini uygulayan personelin eğitimi için Üniversiteler tarafından hazırlanan sertifikalı eğitim programıdır.
Ankara ve İstanbul da düzenlenen eğitimler sonunda katılımcılara Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon sertifikası verilmektedir.
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi Kursu MEB eğitim programlarından çıkarılmıştır. Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri tarafından eğitim ve sertifika verilmektedir.

Eğitim ve sertifika sağlıkder işbirliği ile sağlıkder tarafından verilecektir.

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Sertifikası Eğitiminin Amacı

Sterilizasyon, Dezenfeksiyon ve Antisepsi hayati öneme sahip ve sağlık sektöründe vazgeçilmez işlemlerdir. Hastane infeksiyonları sadece hastalar için değil aynı zamanda çalışan personel için de büyük önem taşımaktadır. Etkili sterilizasyon ve dezenfeksiyon ile hem hastane infeksiyonlarının insidansının düşmesi sağlanırken, hem de dirençli mikroorganizmaların yayılımının önüne geçilecektir. Bu amaçla hastanelerde yirmi dört saat hizmet veren Merkezi Sterilizasyon Ünitelerinde görevli personele çok büyük görev ve sorumluluklar yüklenmektedir. Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Programı ile, temel ve uygulama alanlarında teorik ve teknik eğitim donanımına sahip kişilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Değerlendirme Yapın ve İndirim Kodu Kazanın!