Çocuk Yogası Nedir? | İstanbul Eğitim Sertifika

Çocuk Yogası Nedir?

Çocuk Yogası Nedir?

Çocuk yogası, kendi içerinde ritmi olan, esnek, çocukların bedenlerini keşfettikleri, birbirleriyle olan ilişkilerinde ve doğada olan her şeye karşı saygı duymalarını anlatan, onları yaşama daha duyarlı olmayı teşvik ederken kendilerini kimse ile kıyaslamamalarını bedensel duruşlar, nefes çalışmaları, meditasyon, hikayeler ve oyunlar içerisinde öğreten bir yaklaşım olmaktadır. Dolayısıyla çocuk yogası eğlencelidir, farkında olmadan  bu bahsettiğimiz keşif yolculuğuna hazırlayıcı olmaktadır.

Çocuk yogası herhangi bir maddeye ihtiyaç duymamaktadır. Çocukların kendi zihin ve bedenleriyle kalabildikleri tek branş olması sebebiyle spor, bilim ve sanat dalları ile kıyaslanmamalıdır. Hareket etmeyi seven ve bedenleri ile deney yapmayı seven çocuklar için uygun bir spor dalı olan yoga, çocukların enerjilerini sağlıklı bir yöntem ile harcamalarına yardımcı olmaktadır.

Çocuk Yogası Eğitimini Kimler Alabilir?

Çocuk Yogası eğitimi sertifika programına kayıt olmak için ön koşul olmamaktadır. İsteyen ve dileyen herkes Çocuk Yogası eğitim sertifika programına katılabilirler.

Çocuk Yogası Sertifikası Nasıl Alınır?

Çocuk Yogası eğitimi sertifikası için ilk olarak katılımcının ön kaydını yaptırması ve ödeme yapması gerekmektedir. Ön kayıt ve ödeme yapıldıktan sonra  katılımcıya, eğitim danışmanı atanmaktadır. Eğitim Danışmanı başvurusu onaylanan katılımcıya kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifre ile beraber, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak eğitim sistemine giriş sağlayabilmektedir. Eğitim danışmanı, eğitim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Çocuk Yogası Sertifikası Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden katılabilir ve Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Kayıt olan ve ilk ödemeyi yapan katılımcılar için dersler aktif hale getirilmektedir.

Çocuk Yogası Çocukların Gelişimine Nasıl Katkı Sağlar?

Çocuk yogasında kaybeden ya da kazanan gibi bir kavramın olmaması çocuklara rekabetsiz ve güvenli bir alan sunarak onların kendi kişiliklerini ve yaratıcılıklarını ifade etme kabiliyetini artırmaktadır. Grup egzersizleri içeren bir çalışma olan yoga, çocukların grup çalışması bilinci kazanmalarına yardımcı olmakta ve problem çözme yeteneklerini de geliştirmektedir. Yoga duruşları çocukların daha özgür ve daha kolay hareket etmelerini öğreterek bedenlerinin esnek ve güçlü olmasına yardımcı olmaktadır. Doğru nefes alma egzersizleri ile vücudun ihtiyaç duyduğu oksijeni tam olarak alabilmelerini sağlamakta ve bedenin enerjisini dengeli kullanmalarını öğretmektedir. Denge, güç ve esneklik koordinasyonunun sağlanmasında önemli rol oynayan yoga egzersizleri aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmeyi de desteklemektedir. Erken dönemde yoga yapmaya başlayan çocukların ergenlik dönemini çok daha rahat atlattığı gözlenmektedir. Yoga yapan çocukların, bireylere ve çevrelerine karşı daha önyargısız ve hoş görülü olduğu, ayrımcılık yapmadığı ve madde ya da nesne bağımlılığına daha az yatkın olduğu söylenmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button