Aile Danışmanı Aygül Bahar YILMAZ Aile terapisi sürecinde toplumun temel yapı taşı olan aile kurumun, aile içi ilişkilerin ve iletişimin zayıfladığı zamanlarda ve günümüz koşullarında danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilere, en doğru ve etik şekilde terapi hizmeti sunmaktadır.

Daha önce çeşitli alanlarda hizmet vermiş olan Aile Danışmanı Aygül Bahar YILMAZ, şu anda Özel Çukurova Aile Danışmanlığı Merkezinde görevini sürdürmekte, terapi seansları yürütmektedir. Her insanın zaman zaman psikolojik desteğe ihtiyacı olabilmektedir. Hayatın olağan akışında birçok problemle, travmayla karşılaşabiliriz ve çözüm yollarını bilmiyor olabiliriz. Aygül Bahar Yılmaz “Problemin değil, çözümün bir parçası olunmalı” düşüncesi ile kendisini insanlara faydalı olabilmek, var olan problemleri çözebilmek amacıyla eğitimler almış, konferanslara ve seminerlere katılmıştır.

Aile Danışmanı Aygül Bahar Yılmaz, lisans, yüksek lisans ve aldığı eğitimler ışığında bireylere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Aile, evlilik, evlilik öncesi danışmanlığı, aldatma, boşanma, boşanma sonrası psikolojik danışmanlık konularında kendisini geliştirmiştir.

Ayrıca; günümüzde evliliklerde yaşanan en büyük sorunlardan biri eşlerin iletişim kursalar bile doğru iletişim yollarını bilmemeleri dolayısıyla iletişim problemlerinin ailede ve eşler arasında ilişki problemlerine sebep olmasıdır. Psikoterapist Aygül Bahar Yılmaz “doğru iletişim nasıl kurulur?”, “sağlıklı ilişki nelerden beslenir?” gibi soruların cevapları üzerine psikolojik destek vermek için çalışmalar yürütmektedir.

Aynı zamanda bireylerin erken çocukluk döneminden getirdikleri psikolojik problemleri ve günlük hayatta karşılaştıkları sorunların çözümü için bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite ,Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Mesleki Tükenmişlik Sendromu, İlişki Tükenmişliği gibi konularda psikolojik danışmanlık yapmaktadır.

Son 11 yılda; çözüm odaklı terapi, İmage terapi ve Aile Danışmanlığında kuram ve teknikler konularında; psikolog, psikolojik danışman ve diğer ruh sağlığı çalışanlarına eğitimler vermektedir. Verdiği eğitimler sadece Adana ile sınırlı olmayıp, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin ve daha 11 ilde daha donanımlı psikolog, psikoterapist ve aile danışmanı yetişmesi adına bu eğitimleri vermeye devam etmektedir.

1980 Adana doğumlu olan Aygül Hocamız Lisans Eğitimini Mersin Üniversitesinde, Yüksek Lisans Eğitimini Konya Üniversitesinde tamamladıktan sonra Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Uzmanı  olan Aygül Bahar yılmaz hocamız, yüzlerce konuda profesyonel ekiplerden terapi eğitimleri almış, almaya ve bu eğitimleri yeni psikologlarla buluşturma adınaeğitimler vermeye devam etmektedir.

(11 Yıllık Aile Danışmanı yetiştirme projesinde eğitmen olarak görev yapmaktadır)

Eğitimler

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik-Yükseklisans Konya-Necmettin Erbakan Üniversitesi
Aile Danışmanlığı Eğitimi, Evlilik Terapisi Eğitimi Süleyman Demirel Üniversitesi
Aile Danışma Kuram ve Teknikleri Süleyman Demirel Üniversitesi
Çocuk Objektif Testleri Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Süleyman Demirel Üniversitesi
Wechsler Çocuklar İçin Zeka Testi Süleyman Demirel Üniversitesi
Etkili İletişim, İmage Terapi, Çift Terapisi Brüksel Başkent Üniversitesi
Uluslar arası Pazarlama Brüksel Başkent Üniversitesi
Stres ve Zaman Yönetimi Brüksel Başkent Üniversitesi
Etkili Konuşma Diksiyon Brüksel Başkent Üniversitesi
Bireysel Koçluk, Öğrenci Koçluğu Brüksel Başkent Üniversitesi
Stratejik Yönetim Brüksel Başkent Üniversitesi
Takım Çalışması Brüksel Başkent Üniversitesi
Motivasyon Brüksel Başkent Üniversitesi
Öfke ve Stres Yönetimi Brüksel Başkent Üniversitesi
Kriz Yönetimi Brüksel Başkent Üniversitesi
Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Süleyman Demirel Üniversitesi
Problem Çözme Becerileri Brüksel Başkent Üniversitesi
Liderlik ve Yöneticilik Brüksel Başkent Üniversitesi
CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Brüksel Başkent Üniversitesi
Beden Dili Eğitimi Brüksel Başkent Üniversitesi
Kriz Yönetimi Certificate School Of Leadership
Liderlik Certificate School Of Leadership
Müzakere Teknikleri Certificate School Of Leadership
Proje Yönetimi Certificate School Of Leadership
Ennegram Temel Mizaç Türleri Brüksel Başkent Üniversitesi
Ennegram Çift İlişkileri

 

Call Now Button