Tıbbi sekreterlik Sertifikası ise yararmı

Tıbbi sekreterlik Sertifikası ise yararmı şeklinde araştırma yapanlar için kısaca bilgilendirme amaçlı bu makaleyi hazırladık. Tıbbi sekreterlik sertifikası mutlaka işinize yarar ve kısa sürede iş bulabileceğiniz bir meslek sahibi olursunuz. Özellikle hastanelerde, özel hastanelerde personel devir hızı çok yüksektir ve sürekli eleman ihtiyaçıları ortaya çıkmaktadır.

Hasta kabul sekreterli devlet sağlık kurumlarında ya da özel hastanelerde çalışabiliyorlar. Çalışma şartları tamamen bulunduğunuz sektöre göre değişiyor. Devlet kurumlarında günde 8, hastada 40 saat çalışabiliyorsunuz. Ancak özel kuruluşlar daha uzun çalışma saatlerini beraberinde getirebiliyor. Devlet kurumlarında çalışmanız için KPSS sınavına kendi alanınızdan girmeniz gerekiyor. 75-80 arası bir puan göreve başlamak için yeterli oluyor.

Ancak sertifika ile girecekler için Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanlarını takip etmek gerekiyor. Devlet hastanelerinde çalışan personellerin maaşları 2 bin 300 TL ile 2 bin 600 TL arasında değişiyor. Tabi ek ödemeler ile 3 bin TL’ yi de bulabiliyor. Özel kuruluşlarda çalışanlar 2 Bin 400 ile 2 bin 800 TL arasında maaş alabilmektedir. Ek ödenekler ile maaşları daha da artabilmektedir.

Bu mesleği tercih etmek isteyenlerin ilk yapacakları şey kendilerine bir kurs araştırarak sertifika almak olacaktır. Herhangi bir öğrenim şartı olmadan bu kurslara katılmaları gerekiyor. Çünkü başvurular için muhakkak sertifika isteniyor.

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası sahibi olarak aşağıdaki kurum ve kuruluşlarda çalışabilirsiniz;

Hastanelerde
Polikliniklerde
Tıp merkezlerinde
Eczanelerde
Tıbbi laboratuvarlarda
Medikallerde
Tüp bebek merkezlerinde
Kalp merkezinde
Diyaliz merkezinde
Fizik tedavi merkezinde
Geriatri merkezinde
Teşhis amaçlı çalışan tıbbi laboratuvarda
Aile hekimlerinin yanlarında
Evde bakım merkezlerinde
Doktorların özel muayenehanelerinde
Diş hekimlerinin muayenehanelerinde
Diğer sağlık personellerinin özel muayenehanelerinde çalışabilirler.
Görüldüğü üzere bu kişilerin çalışma alanları sadece hastaneler ile sınırlı değildir. Çünkü tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında, hatta özel muayenehanelerde bile kendilerinin yapacağı pek çok iş vardır. Bu sebeple ilgili merkezlere sertifikanız ile başvuruda bulunabilir ve kabul edilmeniz durumunda işe başlayabilirsiniz. Tıbbi sekreter sertifikası sahibi olmak için bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button