Satranç Sertfikası Nasıl Alınır?

Satranç Sertfikası Nasıl Alınır?

Zeka oyunu dendiğinde aklımıza ilk gelen satranç oyunudur. Strateji ve zeka gelişimi için önemli olan satranç hem öğrenmesi hem de oynaması zaman alan bir oyun türüdür. Satranç okul öncesi çocukların gelişim sürecinde oynandığında gelişimleri büyük katkı sağlayacaktır. Bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. Satranç eğitmenliği sertifikasının önemi de bu noktada ortaya çıkmaktadır. Satranç Eğitmenliği Programı ile MEB bünyesinde egzersiz açabilirsiniz.

Satranç Eğitmenliği Sertifika Programına katılan bireyler, hem satrancı öğrencilerine öğretebilecek yetkinliğe sahip olacak hem de ‘satranç eğitmeni’ ünvanını almış olacaklardır. MEB kurumlarında geçerli olan sertifika ile egzersiz ve kurs açabilme hakkına sahip olacaklardır.

Satranç Eğitmenliği Sertifikası alan bireyler hem bir meslek edinmiş olacaklar hem de kariyer yaşamlarına katkı sağlamış olacaklardır. Etüt merkezlerinde, akıl ve zeka oyunları üzerine çalışma yürüten kurumlarda, okul öncesi eğitim kurumlarında hizmet verebileceklerdir. Satranç eğitmenliği farklı yönlerinizi ortaya koymanızı sağlayarak, iş açısından diğer kişilerden ayrı noktalarınızı ortaya koyacaktır.  Satranç Eğitmenliği Sertifikasını alan bireyler, MEB’e bağlı kurumlarda 2010/49 sayılı “Ders Dışı Egzersiz Çalışmaları Yönetmeliği” kapsamında belirtilen saatlerde (çocuk kulübü saatleri) kurs, egzersiz açabilir ve eğitmenlik yapabilirler.

Satranç Eğitmenliği yapabilmek için alınması eğitim detay, bilgi ve yetkinlik kazandırmayı hedefleyen bir eğitim olmalıdır.  MEB onaylı ya da üniversiteler ile iş birliği içinde olan eğitim kurumlarından sertifikanızı alabilirsiniz. Satrancı ne kadar iyi bilsek de turnuvalara katılıp madalyalara sahip olsak ta sertifikalı programı katılmamız gerekmektedir. Çünkü bir çalışmayı yapmak ile temel bilgileri öğrenerek aktaracak yetkinliğe sahip olmak çok farklıdır.

Satranç Eğitmenliği Sertifika Programı katılım ön koşulu olmayan, kendisini bu alanda geliştirmek isteyen, ailesine ve çocuklarına satranç konusunda destek olmak isteyen, kariyer hayatına ve özgeçmişine yetkinlik alanında güzel eğitimler eklemek isteyen, öğrencilerine daha sağlıklı bilgi sağlamak isteyen her bireyin katılabileceği bir eğitimdir. Eğitim sonunca sertifikasını alan bireyler satranç eğitmeni olarak hizmet verebileceklerdir.

Satranç Eğitmenliği Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button