Konya Tıbbi Sekreterlik Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Konya Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Konya Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

 

Tıbbi Sekreterlik Eğitiminin Amacı Nedir?

Tıbbı sekreterler bütün tıbbi dokümanların, kullanım şekilleri ve dokümanların yasal düzenlemeleri hakkında bilgilerinin olmaları tıbbi sekreterlik eğitiminin temel ilkeleri arasında yer almaktadır. Hastanelerdeki veya kamu kuruluşlarındaki gerekli birimlerdeki arşivlerin düzenlenmesiyle birlikte oluşturulması da tıbbi sekreterlik eğitiminin içeriğindedir.

Konya Tıbbi sekreterlik kursu tamamlayan kişiler güçlü sekreterlik becerisi, tıbbi terminoloji ve tıbbi dokümantasyon bilgileri kazanırlar. Kamu veya özel sağlık kurumlarında çalışabilecek olan eğitimi tamamlayan kursiyerler, tıbbi sekreterlik mesleğinde çalışmaya hazır hale gelirler.

Bu eğitimde tıbbi sekreter olarak çalışan veya çalışmak isteyen bireyler için oluşturulmuştur. Ayrıca mesleğini değiştirmek isteyenler ve yeteneklerini arttırmak isteyen tıbbi sekreter veya sekreter adayları da eğitimi alabilirler. Tıbbi sekreterlik eğitimi bir yandan da sekreterlik mesleği ile ilgili uzmanlık bilgilerinden faydalanabileceğiniz bir meslektir.

Bilgi ve kayıt için 0 507 879 96 40 ile iletişime geçebilirsiniz.

Tıbbi Sekreterlik Eğitiminin İçeriği Nedir?

Konya Tıbbi sekreterlik eğitimi içeriğinde doküman oluşturma ve raporlama gibi gerekli konulara yer vermektedir. Sekreterlik tanımı ve vazifeleri, tıbbi terimler, sosyal yaşam ve iş hayatında insanlarla iletişimin önemi, hastane tanımı ve türevleri ile hasta tedavi hizmetleri gibi alanlara da yer verilmektedir. Bunlar dışında;

  • Hasta dosyaları.
  • Problem çözme ve randevu ile hasta kabulü.
  • Sağlıkta istatistik.
  • Tıbbi arşivleme.
  • Hastalıkların uluslararası dokümantasyon sistemi (ICD Kodlaması).
  • Tıbbi dokümanların temel özellikleri.
  • Hasta kabul, hastanın hastaneye girişinden taburcu olana kadar sunulabilecek hizmetler.
  • Hasta hizmetleri ile ilgili bütün bilgiler işlemlerin doğru şekilde uygulanabilmesi.
  • Randevu sisteminin tam anlamıyla öğrenilmesi ve doğru şekilde uygulanması.

 

Tıbbi Sekreterlerin İş Alanları Nelerdir?

Özel ve kamu hastanelerinde sekreterlik yapanların sekreterlerin belli başlı birtakım görevleri bulunmaktadır. Gelen hasta ve hasta yakınlarını karşılanması, telefonlar yöntemi ile hastalara randevu vermek ve bu randevuları bilgisayar ortamına ya da ilgili dosyalara verileri işleyerek takibini yapmak tıbbi sekreterlerin temel vazifeleri arasında yer almaktadır. Ayrıca tıbbi raporların düzenlenmesi, hazırlanması ve kaydedilmesi, hasta ve hastaların yakınları ile doktor arasında köprü oluşturmak gibi vazifeler de tıbbi sekreterlerin sorumlulukları arasında yer almaktadır.

Eğitim alıp başarılı bir şekilde tamamladığınız zaman tıbbi sekreter iş ilanı veren kurum ve kuruluşlara iş başvurusunda bilirsiniz. Devlet, üniversite veya araştırma hastaneleri, özel hastaneler, sağlık ocakları, poliklinikler, tıbbi laboratuvarlar, aile hekimleri merkezleri ve tıp merkezlerindeki iş ilanlarına başvurabilir ve bu alanlarda çalışabilirsiniz.

Tıbbi sekreterler, çalıştıkları sağlık kuruluşlarının özelliklerini ve amaçlarını da yakından takip etmek ve bilmeleri gerekmektedir. Sağlık hizmeti sunan kurumlar ve kuruluşlar, yataklı tedavi kurumları olan hastaneler, hemşirelik bakım merkezleri, geriatri merkezleri ve evde bakım merkezleri de tıbbi sekreterlik mesleği alanında çalışabileceğiniz diğer alanlar arasında yer alır.

 

Uzaktan Tıbbi Sekreterlik Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

Online tıbbi sekreterlik eğitimi aldığınız da bilgisayar, telefon veya tabletlerinizden zaman ve mekân fark etmeden eğitim dilediğiniz gibi almanın avantajlarını yaşamaya başlayabilirsiniz. Sosyal yaşamınızı etkilemeden kariyerinizde gelişim sağlayabilirsiniz. Uzaktan tıbbi sekreterlik eğitimi sistemine istediğiniz yerde ve zaman da giriş yaparak eğitim almanın kolaylığından faydalanabilirsiniz.

İstanbul Eğitim Sertifika tarafından sunulan eğitimlere 7 gün 24 saat boyunca mekân fark etmeden ulaşabileceğiniz eğitimlerdir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button