En İyi Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi

En İyi Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi

Terapiler ruh sağlığı alanında uzman kişilerin uyguladığı bir nevi keşif sürecidir. Pek çok terapi yöntemi bulunmaktadır. Bunların başında ise Psikanalitik Psikoterapi gelmektedir. Psikanalitik Freud’un bir kişilik gelişim modelidir. Bir psikoterapi metodu olarak geçmektedir. Bireyleri bir yapboz olarak düşünürsek psikanalitik süreç o yapboz parçalarını bir araya getirme yöntemidir diyebiliriz. Bu süreçte çok hızlı değişimler beklenmemeli ve erken yorumlarda bulunulmamalıdır bunun sebebi başarı şansını azaltabilme ihtimalinin olmasıdır. Psikanalitik Psikoterapi sürecince uzmanlar öncelikli olarak kişinin hayatı boyunca deneyimlediği ancak bilinç dışına ittiği olayları hatırlamasını sağlar. Bu olayları, anıları kişi kısmen hatırlasa da tamamen hakim değildir. Bu süreç ile birlikte kişi tamamen hatırlamaya ve anıya tamamen hakim olmaya başlar. Psikanalitik Psikoterapi uygulayan uzmanlar bu hatırlama ile oluşan farkındalıkla, kişinin iç dünyasında yer alanlar ve bunların günlük yaşamına nasıl etki ettiğini, bu durumların tetikleyici unsurlarının neler olduğunu görmeye başlarlar.

Psikanalitik Psikoterapinin amacı kişinin bilinç dışında yer alan olay ve anıları bilinç düzeyine ulaştırarak çözümlenmesini sağlamaktır. Ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış ya da uzmanlaşmak isteyen bireylerin bu eğitimi almalarını önemlidir. Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi’ne psikologlar, sosyologlar, sosyal hizmet uzmanları, pdr mezunları, psikiyatri hemşireleri, psikiyatristler, aile danışmanları, psikoterapistler, ebeler, koçlar, çocuk gelişim uzmanları, aile hekimleri katılabilmektedir. Lisans eğitimi bu eğitimlerden farklı olup, eğitime katılmak isteyen bireylerin psikoloji, klinik psikoloji, uygulamalı psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinde yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir.

Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi mekân ve zaman fark etmeksizin a-senkron sistem ile öğrencilerimize verilmektedir. Psikanalitik Psikoterapi Uygulayıcı Eğitimi 1 ay süren bir eğitimdir. Eğitime ait video ve dokümanların yer aldığı sistemimizde canlı derslerimiz ile eğitim sürecinize katkı sağlamak hedefimizdir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Bahadir cevap

  Ben kursunuza katilmak isterim. Yurtdisindan yaziyorum

  28 Nisan 2022 , 23:51
  • İstanbulEğitim cevap

   Detaylı bilgi ve kayıt için 0507 879 96 40 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz veya telefon numaranızı bırakarak eğitim danışmanlarımızın sizi aramasını sağlıyabiliriz.

   29 Nisan 2022 , 01:20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


İletişime Geç