En İyi Egzersiz ve Spor Psikoloji | İstanbul Eğitim Sertifika

En İyi Egzersiz ve Spor Psikoloji

Bireylerin bedensel gelişimine faydalı olan, belirli kurallar ve teknikler içeren, bedensel hareketlerin tümü spor olarak tanımlanabilmektedir. Spor; vücut dayanıklılığını arttırma, kiloyu dengede tutarak sağlıklı bir bedene sahip olma, enerjiyi arttırarak zindelik verme, esneklik katma gibi pek çok olumlu sonuca sahiptir. Spor psikolojisi ise, sporcu bireylerin yaptıkları spor dalları ile ilgili çalışmalar sonucunda oluşan düşünce ve davranışların sebeplerini, sonuçlarını inceleyen bilim dalıdır. Egzersiz ve Spor Psikoloji ile bireylere zihinsel teknikler ile uygulanan spor dalındaki performanslarını arttırmaları için yapılabilecek çalışmaların tümünün öğretilmesi hedeflenmektedir. Performans arttırımı sağlamak için uygulanan psikolojik destek olarak da tanımlanabilmektedir.

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Eğitiminin amacı, eğitimi alan bireylere bu alanda yetkinlik kazandırarak, tekniklerin doğru kullanım ve aktarımını öğretmektir. Eğitim boyunca öğrenecekleri ile bireyler, sporcuların performanslarını üst seviyeye çıkarabilmeleri için psikolojik beceri ve yeteneklerini nasıl geliştirebileceklerini öğreterek, yol gösterici olacak edinimleri kazanacaklardır. Egzersiz ve Spor Psikoloji Eğitimine, spor alanında kendisini geliştirmek isteyen, ruh sağlığı alanında çalışıp kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen, spor alanında kariyer planlaması yapmak isteyen her birey katılım sağlayabilmektedir.

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Eğitim içeriğinde, spor psikolojisinde etik, motivasyon görüşmeleri, görüşmelerde nasıl bilgilendirme yapılacağı ve sonraki görüşmeler için yapılandırmanın nasıl olacağı, zihin yapısı ve davranışlar, zihinsel antrenman teknikleri, duygu kontrolü, kaygı kontrolü, dikkat yönetimi, hedef belirleme gibi pek çok önemli nokta yer almaktadır.

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Eğitimimize online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.   

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button