Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi | İstanbul Eğitim Sertifika

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Çocuk değerlendirme testleri çocuğun zekası, olgunluğu ve yetenekleri hakkında bilgi veren testlerdendir. Çocuk değerlendirme testleri eğitimi alarak her bir testi uygulamak mümkün olacaktır. Çocukların zekası ve kişiliği hakkında yanlış tespit ve yönlendirme yapmamak adına çocuk değerlendirme testleri kullanılır. Bazen de çocuğun psikolojik tedavisinde objektif testler büyük rol oynar. Öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu vb. hastalıklarda tanı koyma gücü de vardır.

Okul çağına gelmiş lakin yeterliliği hakkında bilginiz yoksa çocuk değerlendirme testleri eğitimi alıp test uygulayabilirsiniz. Her yaştan çocuk için hazırlanmış 10’dan fazla test ile dikkatini ve akıl yürütme becerilerini de test edersiniz. Dikkat, motivasyon, algı ve odak noktası ölçmek için kullanılan testleri uzmanlık sayesinde uygularsınız. Objektif testler eğitimi olarak da bilinen çocuk değerlendirme testleri eğitimi alan ruh sağlığı uzmanları danışmanlıklarında kullanır. Psikolojik hastalığın tanısı, hangi evrede olduğu ve tedavi süreci açısından da büyük oranda başarı sağlar.   

Çocuk değerlendirme testleri eğitimi, Metropolitan okul olgunluğu testi gibi testlerin eğitimini verir. Çocuklarda aya ve yaşa bağlı olarak ölçüm yapılır. Testlerin uygulama süreleri ve uygulanma aralığı farklıdır. Psikomotor hızı, zihinsel becerileri, kas gelişimi ve sosyal yaşam becerileri de ölçülür. Tek bir test veya birden fazlası ile tespit gücünüz de artar.

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

Objektif testler sertifika programı ile bu testleri uygulamak kolaylaşır;

 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 • Bender Gestalt
 • Benton Görsel Bellek Testi
 • Catell 3-A
 • Catell 2-A 
 • D2 Dikkat Testi
 • Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi
 • Gesell Testi
 • Good Enough
 • Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
 • Porteus Labirent Testi

Yaşa bağlı gelişen veya beyinde hasardan dolayı oluşan fonksiyon kayıpları ve zeka geriliği hakkında testler sayesinde veri toplamak mümkündür. İstanbul Eğitim Sertifika, çocuk değerlendirme testleri eğitimi ile mesleki başarıyı katlayacak program hazırlamıştır. Eğitim içeriğinde onlarca test ve bunların uygulanma şekilleri yer alır. Devlet üniversitesi onaylı objektif testler eğitimi sertifikası verdiğinden yurt dışında da kullanılır. Devlet üniversitesiyle birlikte hazırlanan onaylı objektif testler eğitimi sertifika programı akıl ve ruh sağlığı uzmanları için büyük şanstır. Çocukların kişilik bozuklukları, öğrenme güçlüğü ve zeka seviyesi büyük oranda ölçülür. Psikomotor becerilerinden kas gelişimine kadar her konuda bilginiz olur. Böylece çocuğa birçok açıdan bakıp sorunu tespit etmeniz de kolay olacaktır.

Objektif testler eğitimi sertifika programı ile sahip olduğunuz uluslararası akreditasyonlu sertifika YÖK denkliği olan ülkelerde de geçerlidir. Sertifika vermeyen veya uluslararası alanda size imkan tanımayan sertifika programlarına itibar etmeyin. Faaliyet alanınızı daraltmakla birlikte aldığınız eğitimin etki alanı dardır. E-devlet görünürlüğü olan sertifika programları iş başvurusunda güven oluşturduğu gibi CV’nizin eğitim düzeyini de artırır. Sertifikanın ömür boyu geçerli olması, eğitim sonrasında da sistem üzerinden bilgilere ulaşabilmeniz şanstır. Online objektif testler eğitimi sertifika programı ile uzaktan da olsa eğitim alabilirsiniz. Yüz yüze eğitimi aratmayacak ve süpervizyon ile desteklenen eğitimlerdendir.

Objektif testler eğitimi sertifikası başvurduğunuz yerlerde en iyi pozisyonlarda çalışırsınız. Çocuk değerlendirme testleri eğitimi psikolog, aile danışmanı, pedagog ve psikiyatrların uzmanlığını artırır. Uluslararası akreditasyonlu objektif testler eğitimi sertifikası olduğundan farklı ülkelerde çalışma yürütmenizi sağlar. Fiziksel olarak sorunu olmayan çocukların, çocuk değerlendirme testleri ile sorunlarının çözülmesi zaman açısından da avantajdır. Seans süreleri uzamaz ve psikolojik sorunun tanısı kısa zamanda konulur.  

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button