Aşçılık Nedir?

Aşçılık Nedir?

Aşçı, mutfak ekipmanlarını ,araç ve gereçleri kullanarak, hijyen kurallarına uygun yiyecek üretimi yapan ve servise hazır hale getirme yeterliliğine sahip nitelikli bireydir.

Aşçı sertifikası, aşçı olarak yemek ya da mutfak ile ilgili seçtiği branş konusunda yetkin olduğunu ispatlamış veya aşçı olmak isteyen kişilere verilen belgedir.

Aşçılık Sertifikası Nereden ve Nasıl Alınır?

Aşçılık sertifikası, mutfak için gerekli eğitimleri aldığınızı ve mutfakta çalışıp nitelikli bir aşçı olmaya hazır olduğunuzu gösteren belgedir.

Aşçılık eğitimi sertifikası için öncelikle katılımcının ön kaydını yaptırması ve ödeme yapması gerekmektedir. Ön kayıt ve ödeme yapıldıktan sonra  katılımcıya, eğitim danışmanı atanmaktadır. Eğitim Danışmanı başvurusu onaylanan katılımcıya kullanıcı adı ve şifre gönderir.

Katılımcı kullanıcı adı ve şifre ile, kendisine gönderilen bağlantıya tıklayarak eğitim sistemine giriş sağlayabilmektedir. Eğitim danışmanı, eğitim süreci boyunca katılımcıya danışmanlık hizmeti verir.

Aşçılık Eğitimi Sertifikası Programımıza, uzaktan eğitim ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden katılabilir ve Uluslararası onaylı sertifikalarımızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Kayıt olan ve ilk ödemeyi yapan katılımcılar için dersler aktif hale getirilmektedir.

 

Aşçılık Eğitimini Kimler Alabilir?

Aşçılık eğitimi sertifika programına kayıt olmak için ön koşul bulunmamaktadır. Aşçılığı meslek olarak yapmak isteyen herkes alabilmektedir. Ayrıca iş yeri açmak isteyen veya yurt dışındaki iş imkanlarından faydalanmak isteyen bireyler alabilmektedir. Devlet kurumunda kadrolu olup uygun bulunan kadroya geçmek için görevde yükselmek amaçlı kullanılabilmektedir. Yemek yapma konusunda istekli olan amatör olarak yemek yapmak ile uğraşan kişiler ileride profesyonel olarak yapabilmek için alabilirler.

Aşçı sertifikası almak istiyorum diyen kişilerin bazı özellikleri barındırması gereklidir.

  • Tat ve koku duyusunun gelişmiş olması,
  • El becerilerinin gelişmiş olması,
  • Sağlıklı bir birey olması,
  • İş planlama ve yönetme becerisi olması,
  • Pratik olması,
  • Kriz yönetebilmesi,
  • Hızlı olması,
  • Estetik duygusunun gelişmiş olması,
  • Ekip çalışmasına yatkın olması,
  • Temiz olması gereklidir.

 

Aşçılık Kursunda Neler Öğrenilir?

Kurslar kendimizi geliştirebilmemiz konusunda uzman kişilerce eğitim veren kurumlardır. Bilmediğimiz konuları öğrenebileceğimiz gibi bildiğimiz konuları da geliştirme fırsatı sunmaktadır. Birçok iyi aşçı da konusunda uzman ve nitelikli bir aşçı olmadan gerekli eğitimleri almış donanımlı kişilerdir.
Sizler de onlar gibi olmak isterseniz verilen görevleri hijyen kurallarına uyarak yapmalı ve sanitasyon kurallarına uyularak yapılması gerektiği bilinmelidir. Besinler ile ilgili pişirme süreleri tek tek anlatılmaktadır. Temelden başlayarak kademe kademe arttırılan ve zorlaşan yemek tariflerini öğrenme imkanı sunulmaktadır.
Birbirinden özel soslar ve pastalar yapabileceğiniz bu kurslarda bilemediklerinizi sorup fikir danışma imkanına sahip olunabilmektedir. Bunların yanı sıra ev yemekleri yaparak işletme kurabilir geleceğe yönelik meslek sahibi olunabilmektedir.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button