Yaşam Koçluğu Eğitimi

‘Yaşam Koçluğu Eğitimi Nedir?’, ‘Yaşam Koçluğu Eğitimini Kimler Alabilir?’, ‘Yaşam Koçluğu Eğitim Ücretleri’, ‘MEB Onaylı Yaşam Koçluğu Sertifikası’, ‘Yaşam Koçluğu Sertifikası İle Ne Yapılır?’, ‘Yaşam Koçu Ne İş Yapar?’, ‘Yaşam Koçu Nasıl Olunur?’, ‘Online Yaşam Koçluğu Eğitimi’ arama ve sorularınızın cevapları İstanbul Eğitim Sertifika ’da…

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu bireyleri mevcut bulundukları durumdan ideal duruma taşıyan, tamamen zihne yönelik olan, yaşama becerisi ve farkındalık düzeyini arttırmayı hedefleyen koçluktur. Bireyin iç dünyasına ve iç kaynaklarına ulaşarak hedeflerini ve isteklerini ön plana çıkararak bunları kullanmasını destekleyen bir süreçtir. Yaşam koçları kişilerin iç sıkıntılarını, çözüme ulaştıramadıkları problemlerine çözüm odaklı yaklaşan, bu yolda onları destekleyen ve yol arkadaşlığı yapan uzman kişilerdir. Yaşam koçları aldıkları eğitim ile koçluk alanında yetkin uzman kişiler olurlar ve kendi ailelerine de bu yolda yardımcı olabilirler. Yaşam Koçu Nasıl Olunur? Sorusunu yanıtlarsak, üniversiteler ile iş birliği içinde olan eğitim kurumlarından alınacak sertifika ile yaşam koçu olabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Sertifikalı Eğitimi’ne yaşamlarında kendini geliştirmek isteyen bireyler, bu alanda ilerleyerek meslek edinmek ya da mesleğine katkıda bulunmak isteyen herkes katılabilmektedir. Eğitim programında koçluk ve koçluğun etik kurallarından yaşam koçluğu ile ilgili temel bilgilere, aile iletişiminden zaman yönetimine, öfke ve stres yönetiminden algı oluşturmaya kadar pek çok önemli nokta yer almaktadır. Yaşam Koçluğu Sertifikalı Eğitimi’ne katılan bireyler eğitim sonunda alacakları sertifika ile devlet ve özel okullarda, koçluk merkezlerinde, danışmanlık ve etüt merkezlerinde, eğitim kurumlarında ve halk eğitim merkezlerinde çalışabilmektedirler.

Yaşam Koçluğu Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button