Uzaktan Eğitimle Alınan Sertifikanın Faydası

Liderlik Yöneticilik Eğitimi Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitimle Alınan Sertifikanın Faydaları

Farklı öğrenme teknikleri ile

Klasik eğitimde öğretme ve öğrenme yöntemleri kısıtlıdır fakat uzaktan eğitim sisteminde, dijital araçlar ile onlarca, yüzlerce farklı öğretme ve öğrenme yöntemi mümkün olabilir. Örneğin; interaktif videolarla bilgi daha iyi kavratılabilir, çeşitli oyunlaştırmalarla eğitim daha eğlenceli bir hale getirilebilir, ilgi çekici görsellerle sınavlar daha eğitici hale getirilebilir.

Uzaktan Eğitimde Esneklik

Uzaktan eğitimin en çok avantajlarından birinin mesafeleri ortadan kaldırması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde ulaşabileceğiniz bilgiler veya dersler genellikle kısa parçalar halinde servis edilir. Bu sayede diğer işlerinizin arasında kalan vakitleri bile değerlendirebiliyor oluyorsunuz. Online eğitimin bu şekilde zamandan ve mekandan bağımsız, modüler olması ne kadar esnek olduğunu gösterir. Ayrıca örgün eğitimde mümkün olmayan istediğiniz yerde durdurup, devam ettirme imkanı sağlayabiliyor.

Uzaktan Eğitimde aynı anda daha fazla kişiye, daha fazla veriye erişim

Normal eğitim öğretimde yalnızca sınıf popülasyonunun daha az olduğu durumlarda daha kaliteli bir eğitim verilebilir, fakat uzaktan eğitim yöntemlerinde böyle bir fark söz konusu değildir. Ayrıca uygun bir altyapıya (internet, bilgisayar vs) sahip olduğu sürece, kişinin uzaktan eğitimde veri kısıtı yoktur.

Uzaktan Eğitimle Mesafe ve Ulaşım Kısıtlaması Yoktur.

Uzaktan eğitimle Farklı ülkelerden, farklı coğrafyalardan aynı eğitim içeriğine ulaşılabilir. Güvenlik problemi olan bölgelerde eğitimin aksamasını azaltır. Olağan dışı durumlarda (savaş, sokağa çıkma yasağı vb.) öğrencinin öğrenmesi devam ettirilebilir. Kültürel ve dini inançlardan dolayı bazı topluluklarda bulunma kısıtı olan kişiler için seçenek sağlar.

Uzaktan Öğretim Herkese uygun öğrenme yöntemidir

Formal eğitim; binlerce farklı yöntemi olan ve hala yeni çeşitleri geliştirilen e-öğrenme yöntemlerinden en az çeşidinin kullanıldığı eğitim türüdür. Birçok öğretmen ve öğrenci formal eğitim yöntemlerini benimsemekte zorlanabilir ama online eğitim yöntemlerinin çeşitleri sınırsızdır. Bu sayede öğretmen kendisine en uygun öğretme yöntemini, öğrenci de kendisine en uygun öğrenme yöntemini e-öğrenme platformlarının en bilineni olan İstanbul Eğitim Sertifikadır.

Sizde uzaktan eğitimle meslek sahibi, sertifika sahibi olmak isterseniz online uzaktan eğitimle, %100 öğrenme garantili, meb de geçerli, devlet üniversitesi onaylı uzaktan eğitimle alınan sertifika, Ücretsiz uzaktan eğitim Sertifika Programları, E-Sertifika, Uzaktan eğitim sertifika MEB, Üniversitelerin Online Sertifika Programları, Üniversite Uzaktan Eğitim Sertifika Programları, Online ücretsiz Sertifika Programları 2019, Üniversite Onaylı Uzaktan Eğitim Sertifika Programları, ODTÜ Ücretsiz Sertifika Programları sertifika sahibi olabilirsiniz.

Bilgi için lütfen bizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×