Günümüzde dijital teknoloji, ekonominin her sektörünün gelişiminde önemli bir rol sağlamıştır. Son zamanlarda, en büyük bozulmasına Eğitim sektöründe tanık olduk. 2020 yılı, dünyadaki eğitim ortamını değiştirdi. Öncelikle, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca öğrenci artık uzaktan eğitim gördüğü için yüksek öğretimi kesintiye uğrattı. Sonuç olarak, öğrencilerin uzaktan eğitim ortamını benimseyerek öğrenmeye devam etmelerini sağlamak için eğitim giderek daha fazla e-eğitime doğru ilerlemektedir.

Dijital teknolojilerin kullanımı, mobilite, sanallaştırma, uyarlanabilirlik, esneklik ve anında yanıt ilkelerinin uygulanması yoluyla yenilikçi ve niteliksel fırsatlar sağlar. Ayrıca sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimi de kolaylaştırır.

Uzaktan Öğrenimin Faydaları

Çevrimiçi eğitimin, öğrencileri çevrimiçi sertifika almaya motive eden çeşitli avantajları vardır. Aslında, çevrimiçi sertifika programları, geleneksel öğretim okullarına kıyasla daha fazla esneklik ve deneyim sunar. Size, pratik becerilerinizi geliştirmek için uygun maliyetli ve uygun bir şekilde verilen konsantre sınıflar sağlarlar. Çevrimiçi sertifika programları, öğretmenlerin ve sınıf arkadaşlarının daha fazla ilgisini kolaylaştırarak, zaman yönetimi ve öz disiplin konusunda değerli yaşam dersleri verir.

Çevrimiçi sertifika programlarının size fayda sağlayabileceği başlıca yollardan bazılarına bir göz atalım.
Kendi hızınızda çalışın

Çevrimiçi sertifikasyonun en önemli yararı, bir öğrencinin kendi hızında çalışabilmesidir. Kendi kendine ilerleyen bir öğrenme programına sahip olmak, öğrenmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyan öğrenciler için büyük bir yardımcı olabilir. Dahası, öğrenciler öğrenme ortamlarını evlerinin rahatlığında kurarlar. Eklenen konfor, öğrencileri bilgi aramak için zahmetsiz bir alana yerleştirerek konuyu daha iyi öğrenmelerine ve anlamalarına yardımcı olur.

Uygun maliyetli ve zaman kazandıran

Çevrimiçi sertifika programlarını ideal bir seçenek yapan şey, öğrencilerin bir yerden başka bir yere gidip gelme ihtiyacını ortadan kaldırarak zaman ve paradan tasarruf etmelerini sağlamasıdır. Öğrenciler, eğitim, ödev, kırtasiye ve defter maliyetlerinde mali kaynaklarından diğer tasarrufların yanı sıra, öğrenim ücretlerinin önemli bir bölümünü tasarruf ettirdiği için bu eğitim modunu tercih etmeye başladılar. Ayrıca, sunulan çevrimiçi kursların çoğu ücretsizdir ve yalnızca sertifikayı sağlamak için ücret alırlar, bu da yine bir mali tasarruf meselesi haline gelir.

Etkileşimli öğrenme ortamı ve ağ oluşturma fırsatları

Öğrencilerin gelecekteki meslektaşları ve hatta ilgili alandaki işverenlerle bağlantı kurmasına olanak tanıyan bir dizi akredite profesyonelin de kaydolması muhtemeldir. Bu nedenle, gelişmiş bağlantı ve ağ iletişimi, çevrimiçi sertifikasyonu uygun bir seçim yapan başka bir avantajdır.

İş piyasasında daha iyi kariyer fırsatları

Çevrimiçi sertifika, öğrencilerin kariyerlerinde genellikle bir dönüm noktası olarak hareket eden yeni bir alanın kapısına adım atmalarına da yardımcı olur. Çevrimiçi sertifikasyona sahip olmak, kişiyi sürekli bir öğrenci olarak kurar ve öğrenme, çalışma ortamında hayranlık ve saygı kazanmaya yardımcı olan kendi başına bir değerdir.

Profesyonel ve görünür bir dijital ayak izine veya çevrimiçi kimliğe sahip olmak, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına ve hayal ettikleri işlere ulaşmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, güçlü ve aktif dijital ayak izleri oluşturmak, istihdam kazanmak ve sürdürmek için de önemli hale geldi.

Yaşam boyu bir gelişme

Dijital dünyanın var olmaya devam edeceği gerçeği, öğrencilerin bundan yararlanmaları ve kendilerini iyi bir ışık altında sunmaları ve en iyi niteliklerini ve niteliklerini göstermeleri için faydalıdır. Aslında bu salgın, öğrencilerin iş hedeflerinizi karşılama becerinizi artıran bilgilere yeni beceriler ve temel değerler eklemeye devam etmeleri için bir devrilme noktasıdır. Bu esneklik, profesyonelleri çalışmaya devam etmeleri ve kariyerlerinin ve işlerinin büyümesi için kendilerini geliştirmeleri için motive etmenin harika bir yoludur. Yaşam boyu öğrenmeyi ve mesleki gelişimi sağlamak için çevrimiçi sertifika programları, öğrencilerin pazar eğilimine ayak uydurmalarına ve yetkinliklerini artırmalarına yardımcı olur.

Uzaktan eğitim neleri içerir?
Lisans düzeyinde, uzaktan eğitim genellikle öğrencilerin evde veya işte öğrenme materyalleri ile ilgilenmesini içerir. Ayrıca sanal bir öğrenme ortamı, telefon, e-posta veya diğer elektronik yollarla eğitim desteği alırsınız. Zaman zaman öğretmenlerle yüz yüze etkileşimler olabilir ve hafta boyu süren yaz okullarına devam edilebilir.

Lisans, lisansüstü ve profesyonel düzeyde uzaktan eğitim kursları okuyabilirsiniz. Üniversiteler ve kolejler, uzaktan eğitim programlarının ve niteliklerinin kampüs tabanlı programlarla aynı kalitede olmasını sağlar.

Yeryüzünde çalışmayı bırakıp tam zamanlı bir derece yapmamın hiçbir yolu yoktu. Çalışmayı işin etrafına sığdırmak zorunda kalacaktım ve uzaktan eğitim bunu yapmanıza izin verecek şekilde kuruldu – öğrenmeyi ne zaman ve ne zaman alabileceğinizi.

Uzaktan öğrenmenin artıları ve eksileri nelerdir?

Uzaktan eğitim yoluyla bir derece okumak size bir dizi fayda sağlar:

Öğrendiklerinizi iş ve ev yaşamınıza uygun hale getirebilirsiniz
Tam olarak ne zaman ve nerede çalışacağınıza siz karar verirsiniz
Dünyanın her yerinden derece alabilirsin
Uzaktan eğitim kursları genellikle tam zamanlı derecelerden daha düşük maliyetlidir, bu nedenle paradan tasarruf edebilirsiniz
Öte yandan, her gün öğrenci arkadaşlarınızla bir kampüste olmanın sosyal yönlerinin tadını çıkaramayacaksınız.

Uzaktan eğitim kursuna nasıl başvurursunuz?
Çoğu uzaktan eğitim derecesinin, önceki eğitim niteliklerini ve bazen de İngilizce dil becerilerini içerebilen belirli giriş koşulları vardır.

Doğrudan kurs sağlayıcısına başvurursunuz. Tipik bir çevrimiçi kabul süreci, bir form doldurmayı ve size bir yer sunan kurumdan bir yanıt almayı, daha fazla bilgi istemeyi veya başvurunuzu reddetmeyi içerir.

Kayıt genellikle kurs başlamadan birkaç hafta önce gerçekleşir. Okumak istediğiniz modülleri seçme ve kurs ücretlerinizin ilk taksidini ödeyebilme şansına sahip olursunuz, ardından onay alırsınız ve çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now