Tıbbi Sekreterlik Maaşı

Tıbbi Sekreterlik Maaşı konusunda araştırma yapanlar için kısaca bilgi vermek gerekirse, hasta kabul sekreterli devlet sağlık kurumlarında ya da özel hastanelerde çalışabiliyorlar. Çalışma şartları tamamen bulunduğunuz sektöre göre değişiyor. Devlet kurumlarında günde 8, hastada 40 saat çalışabiliyorsunuz. Ancak özel kuruluşlar daha uzun çalışma saatlerini beraberinde getirebiliyor. Devlet kurumlarında çalışmanız için KPSS sınavına kendi alanınızdan girmeniz gerekiyor. 75-80 arası bir puan göreve başlamak için yeterli oluyor.

Ancak sertifika ile girecekler için Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanlarını takip etmek gerekiyor. Devlet hastanelerinde çalışan personellerin maaşları 2 bin 300 TL ile 2 bin 600 TL arasında değişiyor. Tabi ek ödemeler ile 3 bin TL’ yi de bulabiliyor. Özel kuruluşlarda çalışanlar 2 Bin 400 ile 2 bin 800 TL arasında maaş alabilmektedir. Ek ödenekler ile maaşları daha da artabilmektedir.

Bu mesleği tercih etmek isteyenlerin ilk yapacakları şey kendilerine bir kurs araştırarak sertifika almak olacaktır. Herhangi bir öğrenim şartı olmadan bu kurslara katılmaları gerekiyor. Çünkü başvurular için muhakkak sertifika isteniyor. Tıbbi sekreterlik sertifikası sahibi olmak istiyorsanız hemen bizi arayın. Online uzaktan eğitimle %100 öğrenim garantili Tıbbi sekreterlik sertifikası sahibi olun.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button