TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ

İlk yardım, kaza ya da bir hayati tehlike anında sağlık görevlileri gelip tıbbi müdahaleyi yapana kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun stabil kalmasını sağlamak amacıyla yapılan tıbbi araç ve gereç kullanmadan yapılan ilaçsız uygulamalardır. İlk Yardım Nasıl Yapılır, İlk Yardım Sertifikası Ne İşe Yarar?, İlk Yardım Sertifikası Nasıl Alınır?, İlk Yardım Sertifikası İle Nerede Çalışılabilir? soruları eğitim ile ilgili en çok merak edilen sorulardandır. Temel İlk Yardım Eğitimi ile bu bilgileri öğrenerek uygulama yapabilecek yetkinliğe sahip olabilir, hayati tehlike anında paramedik ekibi gelmeden ilk müdahale de bulunabilirsiniz. Eğitimin asıl amacı bu noktada ortaya çıkmaktadır. Profesyonel ekip gelene kadar etkili ve en uygun müdahaleyi yapabilecek bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

Eğitim içeriğinde ilk yardım kuralları, hasta ve yaralının değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, farklı durumlara göre ilk yardım müdahaleleri, hasta ve yaralı taşıma teknikleri gibi pek çok nokta yer almaktadır. İlk Yardım Eğitimi her bireyin almasının faydalı olacağı bir eğitimdir. Katılım için ön koşul bulunmamaktadır. Yönetmeliğe göre her yirmi personel için bir kişi, ağır ve tehlike işler içeren firmalarda ise her on personele bir olacak şekilde ‘Temel İlk Yardım Sertifikası’ almış bireyler bulunması gerekmektedir.

Temel İlk Yardım Eğitimi Sertifika programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


%30 indirim için hemen iletişime geçin!

X
Call Now Button