RESİM ANALİZİ EĞİTİMİ KAZANIMLARI

Çocuklar için resim çizme kendini ifade etme şekillerinden bir tanesidir. Resim Analizi Eğitimi çizilen resimden psikoloji çözümlemeleri yaparak çocuğun iç dünyasını ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Çocuğun çizdiği aile resimi yorumlama yapılarak aile içi durum ortaya konulabilmektedir. Çocuk resimlerinin analizi yapılabildiği gibi yetişkin resimi yorumlama da yapılabilmektedir.

Çizilen, kağıda aktarılan her remin dili vardır. Resim Analizi Sertifikalı Eğitimine katılan bireyler bu dili çözümleyerek, ortaya çıkan sonuçlar ışında bir yol haritası belirlemektedirler. Çocuk resimleri iyi analiz edildikleri zaman onların gelişimi hakkında da bizlere detaylı bilgiler sunmaktadırlar. Resim Analizi Sertifikalı Eğitimini alan bireyler kazanımlarını mesleki hayatlarına uygulayabildikleri gibi kendi özel yaşantılarında da uygulamaktadırlar. Çocuklarının gelişimini, iç dünyalarını, kendilerini ifade ederken kullanmadıkları duygularını resimleri üzerinden anlayarak gelişim yolunda onlara yardım olabilirler. Resim analizi çocuğu tanımak ve zihinsel yapısını anlamak noktasında ışık tutmaktadır. Uygulanacak süreç için bir yön bulunmasına yardımcı olmaktadır.

İstanbul Eğitim Sertifika kurumu olarak uzaktan online eğitimle %100 öğrenme garantili devlet üniversitesi onaylı sertifika programlarımız hakkında ve Resim analizi Eğitimi İzmir, Resim YORUMLAMA Eğitimi için bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button