Montessori Eğitmen Eğitim Programı | İstanbul Eğitim Sertifika

“3-6 Yaş Montessori Eğitmen Eğitim Programı Tanıtım Günü Başvuru ve Kayıt Formu” 18 Haziran 2023

Hedefimiz;
Merhaba  değerli  meslektaşım,

Montessori eğitmen eğitimimize hoş geldiniz! Bu eğitim programı, öğretmenlere Montessori eğitim yaklaşımının özünü sunarak, onların sınıflarında daha farklı ve öğrenci merkezli bir yaklaşım benimsemelerini hedeflemektedir.
Montessori eğitim sistemi, yüzyılı aşkın bir süredir çocukların ilgi ve yeteneklerine göre özelleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunmaktadır ve dünya genelinde büyük bir üne sahiptir.
Bu eğitim programı, Montessori eğitim yaklaşımının temellerini anlama ve uygulama fırsatı sunarak öğretmenlere eğitim alanında farklı ve çağdaş bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemektedir.

Eğitim programımızda, Montessori eğitim yaklaşımının özüne odaklanacağız. Bu yaklaşım, çocukların kendi kendilerine öğrenmelerine, kendi hızlarında ilerlemelerine ve öğrenme deneyimlerinin gerçek dünya bağlamlarına dayanmasına izin verir. Montessori metodu ayrıca öğrencilerin özgüvenlerini artırmaya, yaratıcılıklarını geliştirmeye ve daha fazla bağımsızlık kazanmalarına yardımcı olur.

Bu eğitim programı, Montessori eğitim yaklaşımının kapsamlı bir şekilde öğrenilmesini sağlayacak. Programımız, Montessori eğitim alanlarının doğru dizaynı, orjianal Montessori materyalleri ve adım adım sunumları , sınıf yönetimi, öğrenci rehberliği, müfredat konular ve programlaması, yıllık planlar,
değerlendirme yöntemleri ve Montessori eğitmeninin rolü gibi konuları kapsamaktadır.

Eğitim programımız, alanında uzman ve deneyimli Montessori eğitmenleri tarafından yönetilmektedir. Bu sayede, öğrencilerimiz, gerçek dünya öğrenme deneyimleri ile donatılmış bir öğrenme ortamında kendilerini keşfetme fırsatı bulacaklar.

“Uzun yıllardır alanda çalışan kişiler olarak, sınıfta öğretmenlerin nelerle karşılaştığını ve nelerin onlar için önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle, sizlerle kendi deneyimlerimizi, aldığımız eğitimlerden öğrendiklerimizi ve notlarımızı paylaşarak, samimi bir şekilde güven vermek istiyoruz. Sınıfta öğretmenlerin ihtiyaç duydukları her şeyi sizlerle paylaşarak, siz de öğrencilerinizin daha verimli bir öğrenme ortamında olmalarını sağlayabilirsiniz.”
Eğitim programımıza kayıt olmanız için gereken tek şey, Montessori eğitim yaklaşımına ilgi duymanızdır. Programımız, öğretmenlerin Montessori metodu hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bu yaklaşımı öğrencilerine aktarmalarını hedeflemektedir.
 
Aynı zamanda,Montessori eğitmen eğitimi, öğretmenleri bu yaklaşımın temelleriyle donatarak öğrencilerin karakteri sağlam, vizyon sahibi ve güçlü bireyler olarak hayata hazırlanmalarına rehberlik etmeyi amaçlar.

Siz de Montessori eğitimine katılarak öğrencilerinize bu değerli eğitim yaklaşımının temelleriyle donatabilir ve onların başarılı birer birey olarak hayatlarını sürdürmelerine rehberlik edebilirsiniz.Eğitimimiz içerik ve süreci ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için sizi tanıtım etkinliğimize bekliyoruz.
Saygılarımla,
 
Özlem Ünal
 
 
Sizi daha yakından tanımak ve rezervasyon işlemleri için gereken bilgileriniz oldukça önemlidir,  Lütfen başvuru formunu doldururken gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girin, böylece size daha iyi hizmet verebiliriz.  
 
Daha önce bir Montessori Eğitimine Katıldınız mı ?
Eğitime katılım ünvanınız?

aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button