Masal Terapisi Eğitimi Sertifikası Kazanımları

Masal Terapisi Eğitimi Sertifikası Kazanımları

Çocuklar kendilerini ifade etme konusunda biz yetişkinlerden farklıdırlar. Kendilerini oyun, masal ya da resim yoluyla ifade ederler. Bizlerinde kendimizi onlara en rahat ve net ifade şeklimiz bu yöntemlerdir. Son dönemlerde yaygınlaşan ve önemi artan yöntemlerden biri olan Masal Terapisi hem çocuklar hem de yetişkinlerde uygulanabilmektedir. Terapötik amaç için kullanılan bir yöntemdir. Çocuk ve yetişkinlerin kendi duygularını, düşüncelerini ve ihtiyaçlarını ifade etmelerine yaramaktadır. Masal terapisi kullanılan diğer psikolojik yöntemlerin eksik kaldığı yerde kullanılmaktadır. Eğitim, davranışlarda değişim ve dönüşüm, kişilik gelişimi, yaşanan eksiklerin kaynağını bulmak gibi pek çok noktada kullanabilmektedir. Empati duygularını geliştirme, diğer bireylerin duygu ve düşüncelerine saygı duyma, aile içi ilişki ve iletişimi geliştirme, özsaygı ve özgüveni arttırma gibi faydalar sağlamaktadır.

Masal Terapisi Eğitimi ruh sağlığı alanında çalışan ya da bu alanda çalışıp mesleki yeterliliklerini arttırmak isteyen bireylerin alması önerilen bir eğitimdir. Masal Terapisi Eğitimi’ni;

  • Sağlıkçılar
  • Ruh Sağlığı personelleri
  • Çocuk gelişim ve özel eğitim uzmanları
  • Sosyal hizmet uzmanları
  • Rehberlik ve sınıf öğretmenleri
  • Okul öncesi bölüm mezunları, kreşte çalışan bireyler ve bu bölümlerde okuyan 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri alabilmektedirler.

Masal Terapisi Eğitimi ile uzmanlar çocukların,  duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini kolaylaştırmalarına, özgüvenlerini arttırmalarına, kaygı ve korkularını azaltmalarına, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve insanlarla iletişimlerini güçlendirmelerine, davranışlarında olumlu değişim ve dönüşüm sağlamalarına fayda sağlayabilmektedirler.

Masal Terapisi Eğitimi alan bireyler hastanelerde, psikolojik danışmanlık ve aile danışma merkezlerinde, anaokulu, kreş ve diğer eğitim kurumlarında, psikiyatri merkezlerinde görev alabilmektedirler. Eğitimin amacı bireylerin bu alanda yeterlilik ve yetkinlik kazanarak süreçlerine olumlu katkı sağlamalarıdır.  Eğitim içeriğinde masal ve çocuk arasındaki önemli bağ, masal terapisi teknikleri, çocuklara sağlanacak faydalar, işlevleri, süreç ve süreç yapılandırması gibi pek çok önemli nokta yer almaktadır.

Masal Terapisi Eğitimimiz uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden gerçekleşmektedir. Kursiyerlerimiz, eğitime A-senkron sistemimiz ile 7/24 zaman ve mekan fark etmeksizin katılım sağlayabileceklerdir. Canlı ders desteği ve eğitim dokümanlarımız ile öğrenme sürecinizde her zaman yanınızdayız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


İletişime Geç