Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi

Yaşlılık hayat döngüsünün olağan süreçlerinden bir tanesidir. Yaşlılık döneminde bazen sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir ve bunu engellememiz mümkün değildir. Sağlık sorunlarını engelleyemesek de bu süreçte daha rahat ve konforlu bakılmalarını sağlanabilir. Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikalı Eğitimi bu konforu yaşlılara sağlamanız için gerekli bilgi ve deneyimi sizlere vermeyi hedeflemektedir. Bu eğitim sadece yaşlı bakımını değil hasta bakımını da kapsamaktadır. Eğitimi alan bireylere her türlü hastalığı yaşamış kişilerin bakımları hakkında tüm bilgiler öğretilmektedir. Felç, kanser, Alzheimer gibi yatağa ve bakıma muhtaç hastaların bakımların için gerekli olan uzmanlık bilgileri eğitime katılan bireylere aktarılmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikalı Eğitimi 560 saatlik uygulama ve teorik kısmı içeren bir eğitimdir. Eğitim içeriğinde yaşlılığın tanımı ve özelliklerinden, hastaların gereksinimlerine, hijyen kurallarından hasta yatağı ve diğer materyaller ile ilgili uygulamalara kadar pek çok nokta yer almaktadır. Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikalı Eğitimi sonunda bireyler bakım evlerinde, huzurevlerinde, hastanelerde ve evde hasta bakıcısı olarak hizmet verebilmektedirler. Hasta bakımı, yaşlı bakımı uzmanlık ve sabır gerektiren, deneyimli ve bilgili kişiler tarafından yapılması gereken bir hizmettir.

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button