Emlak Eğitim Zorunlu | İstanbul Eğitim Sertifika

Emlak Eğitim Zorunlu

Türkiye’de emlak sektörünün gelişimi ve alanda uzman kişilerin bulunması için ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ kapsamında emlakçılık yapmak isteyen kişilere eğitim zorunluluğu getirildi.  14 Ekim 2020 resmi gazetesinde yayınlanan yeni düzenlemelere göre sektörde oluşan mağduriyetin ve kayıt dışılığın önüne geçmek hedeflenerek emlak sektöründe eğitimli kişilerin bulunması kararlaştırıldı. Bu karar ile sektöre kalite ve disiplin getirilerek sektörün öneminin arttırılması hedeflenmektedir. 

Yayınlanan yönetmelikten sonra yetki belgesi olmayan ve kayıt dışı çalışan kişilere iş yapan, komisyon paylaşan emlakçıya 10 katı kadar ceza verilerek, yetki belgesi iptal edilecektir. Taşınmaz Ticaret ile uğraşan emlakçıların sektör hakkında uzmanlık kazanmaları ve işletmelerini devam ettirebilmeleri için 100 saatlik eğitim almaları gerekmektedir. Eğitim sonunda alınacak belge ile Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin ayrımını bu noktada yapmak önemlidir. Mesleki Yeterlilik Belgesi sadece yetki belgesi almak için olan şartlardan bir tanesidir. Belgenin de, MEB ya da Üniversitelerden alınacak 100 saatlik eğitim sonunda verilecek bir belge olması zorunludur. 

‘Taşınmaz Ticareti Eğitimi Sertifika Programı’ bu kararlar sonunda yoğun ilgi görmektedir. Eğitim programına özellikle emlak sektöründe çalışanlar ve gelecekte bu alanda ilerlemek isteyen bireyler katılmaktadır. Eğitim içeriğinde gayri menkul hukuku ve değerlendirmesinden imar hukukuna, tapu işlemlerinden müşteri ilişkileri yönetimine kadar pek çok temel ve önemli nokta yer almaktadır.  Ülke olarak içinde bulunduğumuz pandemi nedeni ile internet ortamında yapılan ve ülkenin her yerinden erişim imkanı sağlanan eğitimler bu alanda bir gelecek düşünen tüm bireyler için büyük bir fırsat sunmaktadır. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button