ÇOCUK RESİMLERİ YORUMLAMA VE ANALİZİ EĞİTİMİ

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi çocuğu tanımak ve resimle kendini ifade eden çocuğun duygu ve düşüncelerini anlamayı hedeflemektedir. Çocuklar kendilerini yetişkinler gibi ifade edemezler ve resim ifade için kullandıkları önemli unsurlardan bir tanesidir. Resim yorumlama ve analizi çocuklar hakkında detaylı bilgi sağlayarak, çalışma sürecinde uzmana yol gösterici olur. Çizilen her bir unsur çocuğun iç dünyasını yansıtır. Resmin dili bu noktada ortaya çıkmaktadır. Çocuklar resim aracılığı ile bizlerle konuşur, duygu ve düşüncelerini daha net ifade ederler. Örneğin mutlu bir aile yapısı olduğu görülen çocuk çizdiği resimlerle bu tabloyu doğrulayabilir ya da tam tersi şiddet içerikli resimler yapabilir. Ailelerin anlatmak istemediği, sorun olarak görmediği konuları çocuklar bu yöntem ile yansıtabilmektedirler.

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Sertifikalı Eğitimi’nde bireylere sadece çizilen resmi yorumlama değil, çizilenleri resme yerleştirme şeklinden, sayfayı ve renkleri kullanış biçimine kadar pek çok nokta öğretilmektedir. Eğitim sonunda bireyler özel eğitim merkezlerinde, anaokulu ve kreşlerde, psikolojik ve özel danışmanlık merkezlerinde, hastanelerde ve atölyelerde çalışabilmektedirler. Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Eğitimi’ne mesleğine katkı sağlamak isteyen, alana ilgi duyan, çocuklarının gelişiminde yardımcı olmak isteyen her birey katılabilmektedir.
Çocuk Resimleri Yorumlama ve Analizi Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button