Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Bilişsel davranışçı terapi ruh sağlığı alanında kullanılan bir yöntemdir. Sözel iletişim yolu ile ruhsal rahatsızlıkları çözmeye yarayan psikoterapinin bir türüdür. Bu yöntemde kullanılan teknikler bilimsel ilkelere ve öğrenme kuramlarına dayalıdır. Bilişsel davranışçı eğitimi ile obsesif kompülsif bozukluk, depresyon, panik atak, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu ve dikkat eksikliği gibi pek çok durumda terapi becerisi kazandırmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikalı eğitiminde nasıl uygulanır sorusuna cevap bularak, davranışçı terapi tekniklerini öğreneceksiniz. Günümüzde çok fazla rastlanan depresyon, panik atak gibi durumların tedavi süreçlerince beceri ve yeteneklerinizi arttırmanıza yarayacak bu eğitim online olarak verilmektedir. Eğitim de temel ilkeler, bilişsel teknikler, vaka formülasyonu, davranışçı teknikler, tarihçe gibi en temel bilgilerden başlayarak detaylı bir içerik bulunmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikalı Eğitimini Kimler Alabilir?

Psikolog, psikolojik danışman, sosyolog, psikiyatrist ve hemşiresi, rehber öğretmen, pedagog, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişim ve özel eğitim uzmanı meslek grupları ve bu bölümlerin lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler bu eğitimi alabilmektedirler.

Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.

İstanbul Eğitim Sertifika kurumu olarak uzaktan online eğitim ile %100 öğrenme garantili sertifika programlarımız arasında Bilişsel DAVRANIŞÇI Terapi Eğitimi 2020, Bilişsel DAVRANIŞÇI Terapi Eğitimi Online, Bilişsel DAVRANIŞÇI Terapi Eğitimi Kimler alabilir, BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI Terapi Eğitimi Adana, Bdt eğitimi kimden alınmalı, Bilişsel DAVRANIŞÇI Terapi Eğitimi İzmir, Bilişsel DAVRANIŞÇI terapi teknikleri mevcuttur. Siz de bu konuda bilgi almak istiyorsanız lütfen bizi arayın.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button