Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Aile toplumun en temel ve en özel birimidir. Yaşama dair kazandığımız değerlerin temeli ailemizde oluşmaktadır.  Ebeveynlerimizi ayna gibi yansıtarak, davranışlarını ve düşüncelerini benimseriz.  Ailede yer alan her bir birey farklı kişilik ve düşünce yapısına sahip olabilmektedir. Bizde bu farklılığı gelişim evrelerimiz devam ettikçe, kendi fikirlerimizi ve sosyal çevremizi oluşturdukça keşfederiz. Günlük yaşantımızda yaşadığımız eksiklikler ile kendimiz baş etmeye çalışırız. Çözüm yolları arayışına gireriz ve farklı yöntemler oluştururuz. Yaşadığımız bu eksiklik ve problemlere ekonomik durumumuz, boşanma ya da aldatılma gibi süreçler, arkadaşlık ilişkilerinde yaşadığımız olaylar, ülkemizin durumu gibi pek çok olay etki edebilmektedir. Bu durumlar içinden çıkılamaz bir hal aldığında Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı bizlere yol gösterici olabilmektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi kişilerin yaşamları ve kendileri ile ilgili farkındalık uyandırmalarını, tecrübe ve becerilerini geliştirmeyi hedefleyerek bireylere hem ruhsal hem de fiziksel anlamda sağlıklı yaşam sunmayı amaçlamaktadır. Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı günümüzde gittikçe yaygınlaşan ve tercih edilen bir meslek haline gelmiştir. Özellikle pandemi dönemi sonrasında bireylerin yaşadığı ruhsal eksiklikler ile Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi’nin önem kazanmıştır.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi alan bireyler özel kurum ve aile danışmanlık merkezinde çalışabilmektedirler. Bunun yanı sıra kendileri bireysel olarak danışmanlık hizmeti verebilir, özel okul ve kolejlerde görev alabilirler. Eğitimin içeriğinde iletişim teknik ve yöntemleri, aile içi iletişim, aile danışmanlığında kullanılan teknikler, aile danışmanlığı sürecinde bilinmesi gereken hukuksal kavramlar, mesleki etik, problem çözme becerileri gibi pek çok önemli nokta yer almaktadır. Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi’ne yaşamlarını her alanı ile fark ederek keşfetmek isteyen, mesleki gelişimine katkı sağlamak isteyen, yaşamına yön vererek hedefleri doğrultusunda ilerlemek isteyen her birey katılabilmektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi’ne mekan ve zaman fark etmeksizin katılabilirsiniz. Uzaktan eğitim paneli üzerinden katılabileceğiniz eğitim içerisinde canlı ders ve uzman rehberliği avantajlarına sahip olabileceksiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button