Aile Danışmanı Nasıl Olunur? | İstanbul Eğitim Sertifika

Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile toplumun en temel yapı birimlerinin başında gelmektedir. Bu sebepten ailede çıkan problemler tüm toplumu etkilemektedir. Aile Danışmanlığı bu noktada büyük fayda sağlamaktadır. Aile içindeki bireyler arasında ortaya çıkan sorunları çözme yetkinliğini, iletişim becerilerini geliştirmeyi ve empati duygusunu kazandırmış olacaktır.

Aile Danışmanlığı eğitimi, uzaktan eğitim sistemi ile istenilen zaman ve mekanda hizmet sunmaktadır. Teknoloji ile eğitimin birleştiği bir dönemde teknoloji aletlerinden yararlanılarak oldukça başarılı ve gerekli tüm eğitimlerin verilmesi ve öğrencinin desteklenmesi için birçok eğitimleri mevcut olmaktadır. Evrensel değerler ve standartlar göz önünde bulundurularak eğitim programları hazırlamaktadır. Birçok alan için eğitimler mevcut olmakla birlikte aile danışmanı olarak da hizmetler mevcut olmaktadır. Eğitimde kaliteyi ön planda tutarak müşteri memnuniyetini sağlamak amacı ile alanında uzman ve bilgi birikimine sahip kadrosu ile hizmetler sunmaktadır. Tüm eğitim alan kursiyerlerin eğitim sonunda aldıkları sertifikalar işlevine uygun olmakla birlikte geçerli ve oldukça başarılı olmaktadır.

Aile Danışmanlığı Eğitimi ile ilgili bilgi ve
kayıt için 0 507 879 96 40 ile iletişime geçebilirsiniz.

 Aile Danışmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

Çıkarılan aile yasasına uygun olmak şartı ile son dönemlerde artış gösteren bir hizmet olan aile danışmanlığı çok kutsal ve

Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

kıymetli alanda hizmet vermektedir. Aile Danışmanı mesleğini yerine getiren kişi aile içinde meydana gelen sorunları anlamak ve çözüm üretmek, aile içindeki iletişimi geliştirmek ve güçlendirmek, sorun çözme yetkinliğini aile bireylerine kazandırmak ve empati duygusunu güçlendirmek adına hizmet vermektedir. Eşler arasında meydana gelen anlaşmazlığın kaldırılması, daha huzurlu ve saygılı ilişkilerin kurulması adına aile fertlerine yardımcı olunmaktadır. Eşlerin evlilik ya da boşanma sırasında sağlıklı bir ilişki kurmaları, saygı çerçevesinde iletişim sağlamaları ve bu esnada çocukların ne az olumsuzluk bile yaşamaması adına destek hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca aile fertlerin derinden etkileyen ölüm, hastalık ya da ayrılık gibi sorunlarında ruhsal sağlığın korunması ve hayata adapte olunması açısından aile danışmanı hizmetleri oldukça fazla önem teşkil etmektedir.

 Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile danışmanı olmak isteyen kişilerin öncelikle sabırlı ve çözüm odaklı bir kişilik özelliğine sahip olması gerekmektedir. Aile danışmanı mesleği ile topluma fayda sağlamak, huzurlu aile ortamları yaratmak, çocukların daha mutlu ve keyifli bir ailede yaşamaları hedef haline gelmektedir. Aile danışmanı olmak isteyen kişilerin İstanbulsertifka.com sitesinde aile danışmanı eğitimi alarak sonucunda sertifika sahibi olmaktadır. İstanbulsertifika.com sitesi aile danışmanı kapsamında gerekli tüm bilgi uygulamalar hakkında kursiyere gerekli tüm eğitimlerin verilmesi için tüm çaba ve gayreti göstermektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikalı Programına 7 meslek grubu katılabilmektedir. Bunlar;

 • Psikoloji
 • Sosyoloji
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR)
 • Sosyal Hizmet
 • Tıp
 • Hemşirelik
 • Çocuk Gelişimi

 

 Aile Danışmanlığı Görevleri Nelerdir?

 • Aile yapısı içerisinde meydana gelen durumların giderilmesinde ve aileye bu noktada sorun çözme yetkinliği kazandırma da yardımcı olmaktadır.
 • Aile fertlerinin daha sağlıklı iletişim kurmaları için gerekli desteği sağlamaktadır.
 • Aile kurma niyeti içinde olan çiftlere gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
 • Anne ve babaların çocuk eğitimi konusunda daha bilinçli ve bilgili olmaları için gerekli danışmanlık hizmetleri vermektedir.
 • Boşanmış bireylere çocuk açısından durumun olumsuz yönlerinden etkilenmemiş adına yardımcı olmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Selma cevap

  Mrh.ben devlette okulöncesi öğretmeniyim bu sertifikayı almam mümkün mü acaba?illa çocuk gelişimi mezunu mu olmak gerekiyor

  27 Kasım 2021 , 18:36
  • İstanbul Eğitim Sertifika cevap

   Merhabalar Selma Hanım
   0507 879 96 40 numaralı telefon numaramızdan eğitim danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

   29 Kasım 2021 , 11:51

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


aile danışmanlığı sertifikası, aile danışmanlığı eğitimi, bdt sertifika, bdt eğitimi, bdt eğitim sertifikası, hasta yaşlı bakım sertifikası, hasta ve yaşlı bakım eğitimi, mindfulness sertifika, mindfulness eğitimi sertifika, öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçluğu sertifikası, uyku eğitimi sertifikası, uyku eğitimi eğitimi, wisc r eğitimi, wisc r sertifika, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu sertifikası, bütüncül psikoterapi sertifikası, bütüncül psikoterapi eğitimi

Call Now Button